קרע בלברום כתף

קרע בלברום כתף הוא ממצא מהותי ברקמה חשובה המחברת בין הזרוע לכתף.

לא ניתן לגלות קרע בלברום בבדיקת רנטגן פשוטה וזולה, אלא רק בבדיקת MRI. זו בדיקה יקרה ולכן כדי להשיג הפניה אליה יש לרכז מאמץ מול האורטופד בקופה.

אחוזי נכות

קרע בלברום הוא ממצא שאמור להקנות אחוזי נכות במסגרת תביעה משפטית. לרב יוענקו 10% נכות. (ההבדל בפיצוי בין עם אחוזי נכות ובלי הוא במאות אלפי שקלים).

הבעיה: ״מומחה בית משפט לא נדיב״ / ״ועדת רפואית מקפחת בביטוח לאומי״

עדיין, ייתכן ומומחה לא נדיב במיוחד יתעלם מהממצא. כפועל יוצא, לא יוענקו אחוזי נכות. אין בתקנות אזכור לקרע בלברום ״שיכריח״ את הרופא להעניק אחוזי נכות.
לנסות להוכיח הגבלה בתנועות. נפגע שאינו מסוגל להניף את ידו מעל גובה השכם, לא ניתן יהא להתעלם ממנו והוא יקבל אחוזי נכות. גם ללא קשר להימצאות קרע בלברום ובהתאם לסעיף ליקוי 41 (4) (ג) הדן בהגבלת תנועות בפרק הכתף.
פתרון

מה אם אכן קיימת הגבלה רק שלדעת הוועדה היא אינה קיימת?

ניתן אז יהא לטעון שהוועדה שגתה שעה שלא פירטה טווחי תנועה. כדאי, אם לא מדובר בתאונת דרכים, להצטייד בחוו״ד. נקבע בעבר, כי אין די בקביעה לקונית של הוועדה כי הופק טווח תנועה מלא, וזאת שעה שמונחת בפניה חוו״ד רפואית המפרטת במעלות את טווחי התנועה.  

ומה אם אובייקטיבית באמת אין הגבלה בתנועות?

גם אם אין הגבלת תנועות, כדאי לטעון שקרע בלברום כתף הוא ממצא משמעותי. זאת בשל תפקידו של הלברום כרקמה חשובה בחיבור של זרוע וכתף. זהו פתרון יצירתי שגם על עורך הדין להכיר.

קרע בלברום כתף

קרע בלברום

אורן בושרי, עו"ד

המשמעות הכספית של אחוזי נכות

No votes yet.
Please wait...