קרע בלברום כתף

קרע בלברום כתף הוא ממצא מהותי ברקמה חשובה המחברת בין הזרוע לכתף.

קרע בלברום יתגלה רק בבדיקת MRI. זו בדיקה יקרה לקופת החולים ולכן כדי להשיג הפניה אליה יש לרכז מאמץ מול האורטופד בקופה. כדאי שיהא זה אורטופד המתמחה בכתף. 

אחוזי נכות בגין קרע בלברום

קרע בלברום הוא ממצא שאמור להקנות אחוזי נכות במסגרת תביעה משפטית. לרב יוענקו 10% נכות. (ההבדל בפיצוי בין עם אחוזי נכות ובלי הוא במאות אלפי שקלים).

הגבלת תנועות אחרי קרע בלברום

ניתן אז יהא לטעון שהוועדה שגתה שעה שלא פירטה טווחי תנועה. בביטוח לאומי כדאי להצטייד בחוו״ד שתפרט טווחי תנועות. נקבע בעבר, כי אין די בקביעה לקונית של הוועדה כי הופק טווח תנועה מלא, וזאת שעה שמונחת בפניה חוו״ד רפואית המפרטת במעלות את טווחי התנועה.  

מה אם אובייקטיבית באמת אין הגבלה בתנועות?

גם אם אין הגבלת תנועות, כדאי לטעון שקרע בלברום כתף הוא ממצא משמעותי. זאת בשל תפקידו של הלברום כרקמה חשובה בחיבור של זרוע וכתף. 

קרע בלברום כתף

קרע בלברום

אורן בושרי, עו"ד

הבעיה

ייתכן ומומחה לא נדיב במיוחד יתעלם מהממצא. כפועל יוצא, לא יוענקו אחוזי נכות. אין בתקנות אזכור לקרע בלברום ״שיכריח״ את הרופא להעניק אחוזי נכות.

הפתרון

לנסות להוכיח הגבלה בתנועות. נפגע שאינו מסוגל להניף את ידו מעל גובה השכם, לא ניתן יהא להתעלם ממנו והוא יקבל אחוזי נכות. גם ללא קשר להימצאות קרע בלברום ובהתאם לסעיף ליקוי 41 (4) (ג) הדן בהגבלת תנועות בפרק הכתף.

המשמעות הכספית של אחוזי נכות

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...