• ירושלים 28, חדרה | הארבעה 28, ת״א
  • 052-5299-555

ואזה פרביה – רשלנות או גורל?מה זה ואזה פרביה?

ואזה פרביה מתאר מצב מידרדר של העובר אצל אשה הרה, מצב אשר בטיפול נכון אפשר וצריך לעצור. בעיה רפואית מוכרת זו הזינה מס’ לא מבוטל של תביעות רשלנות רפואית.

המצב המידרדר קשור בצורה מסוימת לנזק לשלייה המחמיר כאשר שק מי השפיר נפקע. ההחמרה תגרום לדימום ודימום עלול לגרום לנזק חמור. היות ובמצב כזה עלול העובר שלא לשרוד את הלידה, הרופאים מנחים את האישה ההרה להישאר קרוב לבית החולים או להתאשפז. כך, אם יחל הדימום ניתן יהא לטפל בה טיפול מהיר. זה הסטנדרט הרפואי שנקבע וכל חריגה מסטנדרט הטיפול הזה עלולה להביא לתוצאה קיצונית.

רשלנות בטיפול בואזה פרביה 

היה דימום והרופא בכ”ז התעלם ושחרר הביתה? זוהי רשלנות פר אקסלנס. לא הורה להרה להתאשפז או להישאר קרוב? כנראה רשלנות. גם אם אין דימום, ויש חשד, ההורים יטענו כי ראוי היה להביא את ההיריון לסיומו, במועד קודם למועד היילוד בפועל. זאת בדרך של ניתוח קיסרי. הם יטענו שלכל הפחות היה על הרופאים למסור להם הסברים אודות האפשרות של ניתוח קיסרי בשל ואזה פרביה. יהיו מצבים שגם בלא התוויה רפואית לניתוח קיסרי, יהא לטעון כי היה על הרופאים לכבד את רצון האישה ולבצע ניתוח קיסרי.

אבדן היילוד כרוך בין היתר בנזק רב שכולל נזק שאינו ממוני, הפסד השתכרות בשנים האבודות של היילוד המנוח, וכן פיצוי בגין כאב וסבל של ההורים.

דילוג לתוכן