תסמונת סי אר פי אס

CRPS – "תסמונת כאב אזורי מורכב", היא תסמונת שראוי להתעכב עליה גם בהיבט המשפטי. 

ביטויי המחלה כוללים כאב, בצקת, שינוי טמפרטורה וצבע ושינוי בתפקוד המוטורי. לעתים רעד בגפה הפגועה. במקרי קיצון משתילים מכשיר המטפטף מורפיום באופן שיטתי. משככי הכאבים בכמות אדירה עלולים לפגוע גם בכליות וגם בכבד. הגוף מתרגל גם למורפיום.

אדם הסובל מתסמונת CRPS באיבר חווה זאת כאילו נכרת לו האיבר. שיבוש במערכת העצבים גורם למוח לחשוב שהפגיעה לא החלימה עדיין.
 בעבר היתה מחשבה לקטוע את הגפה כדי לעצור את הכאב מה שלא עזר בשל מהותה. 

אחוזי נכות ו-crps

מבחינת הגורם הבודק הנפגע הוא בגדר חשוד המתחזה. כי הצילומים והבדיקות האובייקטיביות לכאורה לא מסגירים בעיה כלשהי.  

CRPS לא מוזכר בתקנות הביטוח הלאומי. מבחינת אורטופדים לא הגונים במיוחד, התסמונת איננה חלק מהנכות כי היא איננה מופיעה בתקנות המוסד לביטוח לאומי.

המומחים שלא מצאו את התסמונת כפריט ליקוי בתקנות מתעלמים ממנו. אני כמובן מתייחס הן לרופאים בוועדות של ביטוח לאומי והן למומחים שממונים על ידי ביהמ"ש. הם פשוט לא שוקלים באופן פתוח את שאלת קיום התסמונת. ייתכן ומדובר באוזלת יד מכוונת.

על כן, צריך לעמוד על כך שיימצא פתרון. לשכנע שדווקא אפשר למצוא התאמה לפריט דומה בתקנות. אפשר גם שמומחה בתחום הנוירולוגי ימצא ליקוי נוירולוגי שמתאים/שדומה לתסמונת הכאב.

כאשר עולה טענה להיעדר קשר סיבתי בין תאונה לתסמונת, יש לטעון לסמיכות הזמנים, לכלל נסיבותיו האישיות של התובע וכן לידע הרפואי. 

crps

crps

אורן בושרי, עו"ד
עורך דין נזיקין בחדרה

המשרד

המוטו
המשרד נוסד לפני 18 שנים והוא מונה עו"ד בכיר אחד כך שהמלאכה המשפטית מתבצעת על ידי עורך הדין עמו הלקוח נפגש. באופן זה, התיק לא "מתגלגל" לעו"ד זוטר או מתמחה.
עורך דין נזקי גוף בחדרה

כרטיס ביקור

פרסטיז'
עו"ד אורן בושרי שימש כפרשן משפטי של YNET ועיתון הארץ באירועי נזיקין מתוקשרים, בפרשת דודו טופז, דליפת הגז ובפרשת המוקש ברמה"ג. ברדיו שימש פרשן בתחנת 103FM.
אורן בושרי

אודות עורך הדין

נסיון ומוניטין
עו"ד אורן בושרי מתמחה בנזיקין ורשלנות רפואית עם מוניטין בכל הערכאות, לרבות נצחונות משפטיים בבית המשפט העליון ובבית הדין הארצי לעבודה.
No votes yet.
Please wait...