תאונת אופנוע

תאונת אופנוע בהיבט המשפטי כמוה כתאונת רכב פרטי. גם רוכב אופנוע שנפגע פיזית בתאונת דרכים זכאי לקבל פיצוי בגין נזקי הגוף שנגרמו לו כתוצאה מהתאונה. בדר״כ התביעה כנגד ״הפול״ המאגר הישראלי לביטוחי רכב – המבטחת העיקרית של הקטנועים והאופנועים בישראל.

הקושי הראייתי המוטל על נפגע תאונת אופנוע

בניגוד לתאונה ברכב פרטי, בתאונת קטנוע לא תמיד קיים נזק ״פח״. או שאין רכב מעורב. בגלל החלקה, אובדן שליטה, או כי ה״פרייבט נכנס לנתיב וברח״. אז אין עדים או אפשרות להצביע על נזק לקטנוע או לרכב המעורב. לכן לחברת הביטוח ״סיבה״ לנהל משפט כי לכאורה התובע לא הוכיח את עצם קרות התאונה. אז מה כדאי לעשות?

מדוע לרוכבי אופנוע שעברו תאונה חשוב להעמיק את הבירור הרפואי בקופת חולים?

נפגע שניתק מהאופנוע, נפל ונחבל בכל כובד משקלו בקרקע, סיכוייו לממצא רפואי משמעותי גדולים יותר מיושב רכב פרטי. לכן עליו להתעקש לקבל הפניה מהרופא להדמייה הטובה ביותר האפשרית. ממצא אובייקטיבי מניב אחוז נכות גבוה יותר, ונכות גבוהה יותר תניב פיצוי גבוה יותר. 

תאונת דרכים בעלייה לאופנוע או בירידה ממנו

תאונת דרכים בעלייה לאופנוע או בירידה ממנו אף היא באה בגדר תאונת דרכים. ממש כאילו אירעה התנגשות בין אופנוע לרכב. הטעם לכך בהגדרת המונח ״שימוש בכלי רכב מנועי״. ההגדרה מקפלת בתוכה גם כניסה ויציאה מהרכב. עלייה או ירידה מאופנוע שווים לכניסה ויציאה מרכב. 

המשמעות של סעיף השתתפות עצמית של 25,000 ש״ח

״הפול״ מציעה החל בשנת 2008 פוליסה עם סעיף השתתפות עצמית תמורת הפחתת הפרמיה. נכון שרכיב ההשתתפות גבוה – בגין כאב וסבל  25,000 ₪ ואבדן השתכרות עד 7 ימים – ועדיין כדאי תמיד להתייעץ עם עו״ד לגבי שוויו של התיק כי במו״מ ההשתתפות העצמית נזילה. ראו כתבה שפורסמה בכלכליסט בעניין. 

תאונת אופנוע
תאונת אופנוע

תאונת אופנוע ללא ביטוח חובה

תאונת אופנוע ללא ביטוח חובה עדיין יכולה לזכות בפיצויים. נכון שביטוח חובה נועד לכסות את נזקי הגוף ואם הוא חסר נוצרת בעיה אבל

4 עצות ״עשה״ ואל תעשה״ ייחודיים לנפגע תאונת אופנוע

5/5
דילוג לתוכן