פיצויים בגין שבר בצלעות

שבר בצלעות בתאונת דרכים, לכשעצמו, מקנה זכות לקבל פיצוי מקסימלי בעבור "כאב וסבל". המדובר בסכום המקסימלי המוגדר בחוק עבור נפגע שנותר בלא נכות. זהו סך מוערך של 18,500 ש"ח.

בתאונות שאינן תאונות דרכים יהא הסכום כפול או משולש.

כמובן שחבלה כזו גורמת גם לתקופת אי כושר לעבודה של מס' חדשים, ועל כן הפיצוי אמור לכלול גם את הפסדי ההשתכרות, לפי מס' החודשים X המשכורת. כל נפגע ומשכורתו הוא. אם ניתנה עזרת צד ג' זמנית גם אותה יש לקחת בחשבון. 

האם שבר בצלעות מותיר אחוזי נכות?

שבר בצלעות אינו מותיר נכות ב-99% מהמקרים. יתכן, בסבירות נמוכה אמנם, שהשבר יצר עיוות כזה, המחייב התייעצות עם כירורג בית חזה. בסבירות רחוקה למדי יכול ותהא נכות בשל עיוות שיצר השבר.

שבר בצלעות לצד קונטוזיה ריאתית

קונטוזיה ריאתית שהיא בעצם חבלה לריאה, (ומהווה גם סיכון למוות) מעוררת דיון משפטי נוסף. בייחוד אצל ילדים הנמצאים בסיכון גבוה במיוחד משום חוסר בשלות העצמות להגן על הריאה.

הקונטוזיה הריאתית עלולה לגרום לתסמונת מצוקה נשימתית קבועה או ליצור נזק נילווה אחר לריאות. תמט ריאה בשל הלחץ על הריאה עלול להביא להתמוטטותה. גם פנאומוטורקס המתאר כניסת אוויר אנורמלית בעקבות טראומה עלול להיות מסוכן. בכל המקרים הללו, יש להתייעץ עם רופא ריאות לשם בירור של השלכות רפואיות ותעסוקתיות בטרם הליך של מו״מ. 

שבר בצלעות

שבר בצלעות

אורן בושרי, עו"ד

ביטוח תאונות אישיות

סוגייה משפטית אחרת בהקשר של שבר בצלעות נוגעת לביטוח תאונות אישיות. בייחוד למצב בו השבר נראה במיפוי עצמות ולא ברנטגן. פוליסות אחדות דורשות שהפגיעה תוכח בצילום רנטגן, CT או MRI בלבד ונשאלת השאלה האם הדרישה סבירה?

ביהמ״ש קבע שלא בת"ק 34568-08-17 [שלום, הרצליה]. נקבע שהדרישה בפוליסה לפיה ההוכחה לא תהא בדרך של מיפוי עצמות היא דרישה מכבידה ובלתי סבירה. נקבע שיש בדרישה כדי לרוקן את הפוליסה מתוכן. ושהמבוטח אינו יכול להפסיד רק בגלל שהרופא לא הפנה אותו לבדיקה מסויימת.

 

Rating: 4.0/5. From 1 vote.
Please wait...