• ירושלים 28, חדרה | הארבעה 28, ת״א
  • 052-5299-555

שבר בצלעותפיצויים

שבר בצלעות בתאונת דרכים, לכשעצמו, מקנה זכות לפיצוי מקסימלי בעבור “כאב וסבל” גם בלי שתקבע נכות. זהו סך מוערך של 18,500 ש”ח. בתאונות שאינן תאונות דרכים יהא הסכום כפול או פי 3.

כמובן שחבלה כזו גורמת גם לתקופת אי כושר לעבודה של מס’ חדשים, ועל כן הפיצוי אמור לכלול גם את הפסדי ההשתכרות, לפי מס’ החודשים X המשכורת. 

שבר בצלעות בתביעות ביטוח פרטי

כאן כבר יש לעיין בפוליסה בטבלה הרלבנטית כי עמוק בתוך הפוליסה חבויה טבלה. הטבלה קובעת מדרג של פיצוי לפי האיבר. שם וודאי תגלו כי שברים בצלעות בתחתית הרשימה.

חלק מחברות הביטוח מתכחשות למצב בו השבר נראה במיפוי עצמות ולא ברנטגן. ביהמ״ש דחה טענה כזו בת”ק 34568-08-17 [שלום, הרצליה]. נקבע שהדרישה בפוליסה לפיה ההוכחה לא תהא בדרך של מיפוי עצמות היא דרישה מכבידה ובלתי סבירה המרוקנת את הפוליסה מתוכן.

נכות

שבר בצלעות אינו מותיר נכות אם כי יתכן, בסבירות נמוכה אמנם, שהשבר יצר עיוות כזה, המחייב התייעצות עם כירורג.

שבר בסטרנום

כך גם לגבי שבר בסטרנום (עצם בית החזה). בדר״כ לא תיוותר נכות אבל אם נותר עיוות יש להתייעץ עם כירורג בית חזה ואז אולי תיקבע נכות של 10%. 

קונטוזיה ריאתית

קונטוזיה ריאתית שהיא בעצם חבלה לריאה, (ומהווה גם סיכון למוות) מעוררת דיון משפטי נוסף. בייחוד אצל ילדים הנמצאים בסיכון גבוה במיוחד משום חוסר בשלות העצמות להגן על הריאה.

הקונטוזיה הריאתית עלולה לגרום לתסמונת מצוקה נשימתית קבועה או ליצור נזק נילווה אחר לריאות. תמט ריאה בשל הלחץ על הריאה עלול להביא להתמוטטותה. גם פנאומוטורקס – כניסת אוויר – בעקבות טראומה עלול להיות מסוכן. בכל המקרים הללו, יש להתייעץ עם רופא ריאות לשם בירור של השלכות רפואיות ותעסוקתיות בטרם מו״מ. 

שבר בצלעות
דילוג לתוכן