פיברומיאלגיה כתוצאה מתאונת דרכים

חב׳ הביטוח חוששות מקביעה של פיברומיאלגיה כתוצאה מתאונת דרכים. פיברומיאלגיה היא מחלת כאב ״חדשה״ מפושטת על פני מקומות רבים בגוף ומלווה בעיייפות. התפרצותה הוכחה כקשורה לטראומה אבל כמעט תמיד חב׳ הביטוח תנסה להכחיש זאת.

מדוע חברות הביטוח חוששות מקביעה של פיברומיאלגיה כתוצאה מתאונת דרכים?

כי מעבר לנכות, ניתן לדרוש החזר של הוצאות רפואיות ואחרות, שהן מחוץ לסל התרופות ושעל חב׳ הביטוח לממן במימון ישיר: קנאביס, טיפול נפשי, היפנוזה, מדיטציה, כושר גופני, דיקור סיני ועוד. 

המשמעות הכספית


כך יתווסף לתביעה סכום שהוא היוון של כל התשלומים העתידיים שתוציא התובעת בעבור אלה כל ימי חייה. מדובר בתוספת משמעותית לתביעה. רק קנאביס רפואי עלותו מאות שקלים בחודש. ​

מדוע מי שטוענת לפיברומיאלגיה היא בחזקת חשודה המנסה לרמות?

בניגוד למחלות ראומטולוגיות אחרות, בפיברומיאלגיה לא מתווספת דלקת לתסמינים ועל כן התלונות נתקלות בעין חושדת. מכאן התפתח נוהג של מבחן של רגישות ללחיצות ב-11 מתוך 18 נקודות כאב מוכרות.  

פיברומיאלגיה כתוצאה מתאונת דרכים

אחוזי נכות

השלב השני הוא חתירה לקבל אחוזי נכות. הפיצוי הכספי שיתקבל תלוי גם בהערכת חומרת המחלה באחוזי הנכות. את ההערכה הזו מבצע מומחה בתחום הראומטולוגיה.

כיצד נוכיח קשר סיבתי?

כיצד נוכיח קשר בין פרוץ המחלה לבין התאונה והטראומה שאירעה במהלכה? נגיש חוות דעת של מומחה בתחום הראומטולוגיה. בתאונות דרכים נבקש מביהמ״ש למנות אחד כזה.

חבלה בצוואר

ע״פ המאמרים והספרות הרפואית בחבלה בצוואר - קל יותר להוכיח קשר לתאונה. חבלת צוואר מסוג צליפת שוט נחשבת טריגר ברור יותר. פיברומיאלגיה לאחר פגיעה בצוואר שכיחה פי 13 מאשר לאחר חבלה בגפיים תחתונות ועובדה זו יכולה לחזק הטענה לקשר. תאונות דרכים רבות נגרמות בשל אי שמירה על מרחק ובאלה נגרמת בדר״כ חבלה צווארית.

מה תנסה חב׳ הביטוח למצא בתיק הרפואי?

בויכוח לגבי הגורם למחלה תנסה חברת הביטוח לאתר בתיק הרפואי זיהומים ויראליים שהם סיבה אחרת למחלה, סיבה שלא תחייב אותה.

המוקש: הזמן שחלף בין התאונה לבין האבחון

המוקש: אם בין מועד התאונה לבין מועד האבחון חולף זמן ולא נרשמו בתיק הרפואי תסמינים מתאימים עלולה להיווצר בעיה של הוכחה. מכאן שכדאי שיהיה רישום בתיק הרפואי ומוקדם ככל האפשר. אם לא אבחון, לפחות תלונות.

כשמומחה ביהמ״ש מסרב להכיר במחלה כקשורה לתאונה

5/5
דילוג לתוכן
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/orendin/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/orendin/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/orendin/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110