עבודה מהבית: האם תאונה בבית מהווה תאונת עבודה?

נגיף הקורונה העביר רבים לעבוד מהבית ועולה עתה השאלה, האם תאונה בעבודה מהבית תיחשב תאונת עבודה. האם ביטוח לאומי יכיר בכך כתאונת עבודה? ע״פ האתר של ביטוח לאומי התשובה לכך חיובית אבל היא לא מפורטת. 

חוק הביטוח הלאומי

חוק ביטוח הלאומי אינו עוסק בסוגיה בה עובד מועסק מהבית ונפצע בביתו תוך כדי העבודה. סעיפים 79-80 לחוק הביטוח הלאומי המגדירים מהי “תאונת עבודה” כמו תאונה בדרך לעבודה וממנה, שותקים ביחס לעבודה מהבית.

פס״ד אלגריסי: תאונה בדרך למחשב

בעבר הכיר בית הדין הארצי לעבודה בכך שאפשר שתאונה בבית תוכר כתאונת עבודה, אם קיים קשר סיבתי בינה ובין העבודה (עב”ל (ארצי) 104/99), והסביר כי ״נפילה במקלחת כי יין נשפך לא״, אבל ״סידור סחורה של העבודה שמאוחסנת בבית כן, כי הארגזים הם חלק מ”סביבת העבודה”.

לאחר כמה שנים, פסד בית הדין הארצי לעבודה צעד נוסף כשהכיר בתאונה שארעה לעובדת בזמן שעבדה מביתה כתאונת עבודה. היא סיפרה לחוקר הביטוח הלאומי כי הגיעה לביתה, ראתה את ילדיה ואימה ישנים, הוציאה את דיסקט הגיבוי שלקחה מהמשרד במטרה להכניסו למחשב ובדרכה לכיוון המחשב בסלון, החליקה על הרצפה הרטובה משתן או משתייה שילדיה שפכו וקיבלה מכה מהשולחן בו נאחזה בידה. נסיבות אלה הביאו את ביהמ״ש להכיר באירוע כתאונת עבודה אע״פ שהתרחש בבית. 

שורה תחתונה

 לסיכום, תאונה שהתרחשה בבית תיחשב כתאונת עבודה אם יוכיח התובע שהוא נפגע תוך כדי ועקב העבודה מהבית כל עוד הקשר הסיבתי הוא קרוב והגיוני.

תאונה במדרגות הבניין

בעבר הכיר ביטוח לאומי רק בתאונות שאירעו לאחר היציאה משער החצר לבית. אפילו נפילה בדרך לעבודה בירידה במדרגות הבנין המשותף שבו הנפגע התגורר לא הוכרה. פשוט כי לא הוכחה עבודה מהבית. 

הידבקות בקורונה כפגיעה בעבודה

באופן כללי, עובד שנדבק בקורונה במקום העבודה יוכר כנפגע בעבודה, והשאלה היא רק איך הוא יוכיח כי שם הוא נדבק. לדעת כותב שורות אלה, איכוני השב״כ יכולים בבוא העת להוות ראייה לטובתו של עובד שנדבק אם קיבל הודעה שהתריעה שנחשף מקרוב לחולה מאומת במקום העבודה.   

בנימה אישית

עצמאים בתקופת המגיפה ממשיכים לשלם דמי ביטוח לאומי כרגיל למרות שהסיכון לתאונות עבודה ירד כי כאמור רבים מהעובדים בבית, לא עולים על הכביש ולא מסתכנים בעבודה. יהיה מוזר אם ביטוח לאומי ידחה את התביעות הללו כלאחר יד וייאלץ אותם לנהל מלחמה בבית הדין האיזורי לעבודה.

5/5
דילוג לתוכן