• ירושלים 28, חדרה | הארבעה 28, ת״א
  • 052-5299-555

נהיגה בשכרותכתב אישום

כתב אישום בנהיגה בשכרות כולל פרמטר עיקרי וחשוב והוא כמות האלכוהול באוויר נשוף. ככל שהכמות קטנה יותר יהא העונש קל יותר.

העונש על נהיגה בשכרות בפעם הראשונה

עונש המינימום של שנתיים שלילת רשיון עודו עומד בחוק. מיעוט מהנאשמים ״זוכה״ לו. למעשה, התביעה מגיעה להסדרים שלא מגיעים למחצית מהעונש המינימלי.

הסדר טיעון

נשאלת השאלה ״אם קיים עונש מינימלי, הכיצד זה שלא אוכפים אותו״? והתשובה היא שעורכי הדין יודעים לחפש כשלים בראיות ובהציגם הם ישיגו הסדר טיעון מקל עם המשטרה. שכולל אפילו חודש שלילה או מס׳ חודשים בודדים.

ממה צריכים להיזהר נהגים נורמטיבים?

המשטרה תבקש גם להטיל מאסר על תנאי – לא עניין של מה בכך לאנשים נורמטיביים שלא מעוניינים ב”תיק במשטרה”. מאסר על תנאי יכתים את גליון ההרשעות. ניתן להסכים עם המשטרה על התחייבות להימנע מעבירה כנגד סכום כסף.

נהגה בשכרות בפעם השנייה

נהיגה בשכרות בפעם השנייה מחייבת זהירות יתירה. מומלץ להתייעץ באופן דחוף עם עורך דין ולהבין ההשלכות, לרבות הסיכוי למאסר בפועל, מאסר על תנאי, הפעלה של מאסר על תנאי, מהו מאסר על תנאי בר הפעלה ומתי הוא חב הפעלה.

נהג צעיר ואלכוהול

נהג חדש מוגדר בשנתיים הראשונות להוצאת רישיון הנהיגה. נהג צעיר מוגדר נהג חדש שטרם מלאו לו 24 שנים. שניהם יוגדרו שיכורים כבר בריכוז של 50 מיקרוגרם בליטר אויר (או 10 מ״ג ב– 100 מיליליטר של דם).

נהיגה בשכרות

תאונה תוך נהיגה בשכרות

אם התאונה ארעה כשהנהג שיכור המשטרה תבקש להחמיר, אבל מנגד יש לבדוק אם התאונה לא קשורה לשכרות אם למשל מדובר בתאונה בחוסר תשומת לב רגעי. אז ניתן לשכנע את התביעות לענישה מקלה יותר, בייחוד אם קיימים כשלים בנוגע לבדיקה. 

תאונה קטלנית בנהיגה בשכרות

אם התאונה ארעה כשהנהג שיכור או תחת השפעה של סם הפרקליטות תמהר להאשים בהריגה. אבל מנגד יש לבדוק אם התאונה לא קשורה לשכרות. אולי מדובר בחוסר תשומת לב רגעי או בלבול. אז ניתן לשכנע את הפרקליטות להמיר האישום לגרימת מוות ברשלנות שמחייב ענישה מקלה יותר. 

דילוג לתוכן