השתלת כבד בילדים

אטרזיה ביליארית

אטרזיה ביליארית מתארת מצב בו צינוריות המרה, המנקזות מיצי מרה מן הכבד, חסומות. החסימה גורמת נזק לכבד, עד כדי אי ספיקת כבד. 

שתי תביעות אפשריות באי ספיקה:

תביעה כנגד רופא ילדים

כי אם אין אבחון אין טיפול. ואם אין טיפול מוקדם, הנזק לכבד בלתי נמנע. זיהוי הבעיה אפשרי דרך התרשמות מצבע הצואה. הגוון הצהבהב ירקרק יחוויר ותהא צואה לבנה. הזיהוי בשלב מוקדם הוא קריטי, ואינו מסובך.

תביעה נגד הרופא שביצע את האולטראסאונד בהריון

אפשרות אחרת היא לשקול תביעה כנגד הרופא שביצע את האולטרה סאונד בהריון. כי אם הרופא לא זיהה כיס מרה, התביעת תופנה כנגדו.

ניתוח קסאי

התביעה תגלם את הכאב והסבל הרב הכרוך בכך לצד דרישה לפצות בשל אובדן היכולת לעבוד בעיקר בגלל הביקורות הרבות הנדרשות. המשמעות של השתלת כבד מעבר לאמור, קשורה בסיכון מוגבר לגידולים, נטייה לזיהומים ויתר לחץ דם. 

מחלת וילסון

מחלת וילסון (Wilson’s Disease) מתארת הפרעה ביכולת הגוף לפנות נחושת הנוכחת במוצרי מזון רבים, דרך נוזל המרה. שקיעת הנחושת היא בדר”כ בכבד, במוח, בכליות ובעיניים.

“הפספוס” של המחלה הוא בדר”כ פענוח שגוי של בדיקות דם לא תקינות. חוסר האבחון יביא להיעדר טיפול ויגרום להתדרדרות עד אי-ספיקת כבד וצורך בהשתלת כבד. אם לא היה טיפול לא היתה יכולה להיות מוגשת תביעה. 

אבל כנגד המחלה קיים טיפול. מדובר בטיפול תרופתי. הטיפול מפנה את כמות הנחושת הנספגת מן המזון והוא מחייב ניטור קפדני. זאת לצד תזונה מתאימת דלת נחושת. אבל אם אין אבחנה אין טיפול. 

השתלת כבד בילדים
5/5
דילוג לתוכן