איחור באבחון סרטן השחלות

סרטן השחלות אלים במיוחד. הוא גם מתקדם מהר. הוא המתאים ביותר לתואר “הרוצח השקט”. עד שהרופאים מגלים – נק׳ האל חזור הוחמצה כשהמחלה לא ניתנת לריפוי, בשלב 3 או 4. 

בין עורך הדין לרופא

אנחנו עורכי הדין נפנה בשאילתא לאונקולוג ונתייעץ עמו אם היה על הרופא לחשוב בכיוון של האבחנה. אמנם התסמינים מעט עמומים אבל התביעה תתקבל אם הרופא התעלם מתלונותיה כשאסור היה לו להתעלם ולא הפנה אותה להמשך בדיקות.  

על מה בדר״כ תובעים?

איחור באבחון סרטן השחלות שלב 3

תסמינים

 אבדן תיאבון, עלייה לא מוסברת במשקל ובעיות גסטרו אחרות, כמו גם כאבים בעת קיום יחסי מין. גם עישון, גיל מבוגר וגנטיקה (נוכחות הגן brca1/2) מעלים סיכון.

גורמים המפחיתים סיכון

כל הריון מפחית סיכון בעשרה אחוזים וגלולות מפחיתות דווקא סיכון במחצית.

המלצות לנשים בסיכון

בגלל הסיכון והקושי בגילוי מוקדם ההמלצה הרפואית לנשים בקבוצות סיכון היא לכרות את הרחם והשחלות במלואם עוד לפני גיל 40.

סרטן השחלות שלב 3 או שלב 4

איחור באבחון סרטן השחלות שלב 3 הוא סיבה טובה לפתוח בבירור מדיקו לגאלי בשאלת קיומה של רשלנות רפואית. שלב מאוחר זה מתאר את התפשטות הסרטן מעבר לאגן כאשר שלב 4 מתאר גרורות בכבד ובריאות, קרי באזורים מרוחקים עוד יותר. 

בדיקה חדשנית לגילוי מוקדם

ביום 18/2/21 התפרסם בב״הארץ״ אודות בדיקה ראשונה לאבחון מוקדם של סרטן השחלות. הבדיקה מציעה פיתוח ישראלי חדש המציע בדיקה לאיתור גידולים סרטניים בשחלות, המבוססת על סמנים ביולוגיים בהפרשות וגינליות.

לפי ד”ר אמנון עמית, מנהל היחידה הגינקואונקולוגית בבית החולים רמב״ם ״נאספו במשך שנתיים וחצי הפרשות וגינליות של 50 חולות סרטן השחלות ו-40 נשים בריאות בקבוצת ביקורת״.

כזכור גם אי יידוע על ביצוע בדיקה יכול לגרור תביעת רשלנות רפואית. 

 

רשלנות רפואית סרטן השחלות
5/5
דילוג לתוכן