תאונות ילדים

תאונות ילדים גוררות 2 תביעות אפשריות:

תביעה נגד פוליסת ביטוח תאונות תלמידים

גם אם התאונה אירעה מחוץ לכתלי הגן או בית הספר. הפרמיה מגולמת בתשלומי החובה של ההורים לבית הספר.
הפוליסה מקנה פיצוי מקסימלי של 410,000 ש”ח.

נזק חמור כמו מוות מזכה בסכום כולו, ופציעה קלה כמו שבר בקרסול (המקנה 10% נכות) מבטיחה סכום של 41,000 ש”ח יחסי לנכות. בפוליסה קיימת אפשרות גם למענק חומרה. היתרון שבתביעה זו הוא היעדר הצורך בלהוכיח רשלנות.  

תביעת רשלנות נגד בית ספר או גן

תביעת רשלנות נגד גן / בית ספר / צהרון / חוג שהתרשלו בהשגחה על התלמיד. מדובר בסכומים גבוהים יותר בדר״כ. 

התביעה כנגד בית ספר, מפעיל החוג וכיו״ב. התביעה תהא גדולה יותר כי מדובר בילד. זאת בהשוואה לאדם קשיש או מבוגר שכל עתידו התעסוקתי כבר מאחוריו.

תביעה נגד בית ספר

תביעה נגד בית ספר היא למעשה תביעה נגד הרשות המקומית ומשרד החינוך. אם התאונה אירעה בגלל מתקן שהעירייה התקינה בבי״ס יהא חלקה גדול יותר. אם התאונה היא בגלל אשם של מורה בגלל אי פיקוח יהא חלקו של משרד החינוך רב יותר. זאת שכן משרד החינוך נושא באחריות שילוחית להתנהגות המורים.

ההורים יטענו שהנהלת בית ספר סבירה יכולה הייתה לצפות את התאונה ולמנוע אותה. אמנם נכון שלא ניתן לקיים השגחה רצופה ובלתי פוסקת על כל תלמיד ותלמיד אבל כשהמוסד החינוכי יכול היה לצפות האירוע והאירוע אינו בלתי נמנע, התביעה תתקבל.

***ניתן להוריד כאן טופס דוח תאונה.

תאונות ילדים בבית

תאונות ילדים בבית גוררות תביעה נגד חברת הביטוח. הפוליסה למעשה די מקיפה והיא מכסה תאונות 24 שעות ביממה, גם בבית, גם בימי החופש וגם אם התאונה אירעה בחו״ל. החריגים: הפוליסה מכסה רק תאונות ולא מחלות. היא גם מחריגה תאונות דרכים ונכות נמוכה מ-5%.

תאונות ילדים עם אופניים

תאונות ילדים עם אופניים בגלל פגיעה מרכב לא מעוררות קושי. התביעה כנגד המבטח של הרכב. הבעיה היא בתאונה עצמית. אז יש לבדוק שמא אירעה התאונה בגלל תנאי הדרך (ואז התביעה נגד הרשות המקומית) או בגלל התנהגות של הולך רגל, רוכב אחר וכיו״ב ואז התביעה היא כנגדם.

תאונות ילדים

רשלנות בגן ילדים

תאונה בגן ילדים רשלנות בגן ילדים קלה להוכחה אם הגננת לא נקטה באמצעים סבירים למניעה של נזק צפוי. השאלה “עד כמה” היה עליה לעשות זאת והתשובה היא עניין של סבירות. הגננות מחד טוענות, כי הפגיעה יכולה הייתה להתרחש גם בבית. מנגד, ההורים יטענו שגננת

5/5
דילוג לתוכן