גוף זר שנשכח בניתוח הוא מושא תיקי רשלנות רפואית גם היום. אם זה מספריים, פד שנשכח, או חלק מטבעת בניתוחי קיצור קיבה. בתי החולים "מעזים" להתגונן גם בתיקים כאלה, אך פסקי דין בעניין גוף זר הם חד משמעיים לטובת המטופל.

הנזק הכרוך בהשארת גוף זר בניתוח

בדר"כ הגוף הזר לא מתגלה מיד. המטופל ממשיך וסובל מכאב הגורר בירור מתמשך, אבחנה שגויה אולי נוספת (אולי קרינה מיותרת),  היעדרויות רבות מעבודה, וניתוח חוזר מיותר להוצאת מלוא הגוף הזר.

השארת גוף זר בניתוח - מה בתי החולים יטענו?

השארת גוף זר בניתוח לא ימלאו את פי בתי החולים מים. טענות המועלות על ידי בתי החולים נוגעות להיעדרו של קשר סיבתי. הסבל הרב והכאב הממושך, לא קשור לטענתם בגוף הזר אלא הוא תוצאה של הבעיה הראשונית בעטיה המטופל נכנס לניתוח. לטענה הזו יש להתכונן כראוי.

הפיצוי בתיקי גוף זר

גוף זר

גוף זר

אורן בושרי, עו"ד

הפיצוי בתיקי גופי זר קשים קשה לניבוי כי שיקול דעתו של ביהמ"ש רחב. שני פסקי דין רלבנטים ראויים לאזכור. האחד, דן בהשארת צינורית בגופו של הנפגע, משך 38 חודשים. נפסקו שם פיצויים בסך של 150,000 ₪ ובערעור על פסק הדין התווסף לסכום הפיצוי סך נוסף של 50,000 ₪. בפס"ד שני, שבו הושאר פד בגופו של הנפגע, נפסק פיצוי דומה בסכום של 150,000 ש"ח בסבל שנמשך כ-4 חודשים.

משך הזמן שעד הגילוי

באי גילוי ממושך יותר יש צפי שהסכום יאמיר. כאשר הניתוח המתקן מותיר צלקת, הנכות הפלסטית הנותרת רלבנטית לשאלת גובה פיצוי. זאת מעבר לניתוח המיותר, לרבות ההרדמה המיותרת

No votes yet.
Please wait...