ספינה ביפידה

״ספינה ביפידה״ הנה מום מולד של מעין שק קטן מלא בנוזל מוחי הבוקע מעמוד השדרה החוצה דרך פתח. קרע של השק עלול לפגוע בחוט השדרה ולהוביל לבעיות התפתחות.

ספינה ביפידה כמום הקל ביותר לזיהוי בסקירת מערכות

ספינה ביפידה ניתנת לזיהוי בקלות בסקירת מערכות וצריכה להיות מזוהה בקלות. על כן מרובות התביעות בנושא כנגד רופאים שפספסו את המום בבדיקות אולטרסאונד בהריון. 

האם המום הוא בר תיקון?

אין טיפול אפשרי לאחר הלידה ומכאן המאמץ לאיתור המום לפני הלידה. רק במום קל מסוגו הטיפול יכול להיות גם ניתוח מתקן עוד ברחם. על כן יש להציע לאם הפסקת הריון. 

תביעת רשלנות רפואית כנגד הרופא שלא זיהה ספינה ביפידה בסקירת מערכות

אם בגלל רשלנות, ספינה ביפידה לא נתגלתה, יבואו שנים של חיים עם מום, עם סבל, טיפול ומעקב ממושכים, והוצאות רפואיות. תביעה תאפשר לקבל פיצוי כדי להקל במעט ולספק ביטחון כלכלי, שיכיל גם את הטיפול הרפואי יקר.

ספינה ביפידה וגורמי סיכון: האם ניתן לתבוע את הרופא שלא הנפיק מרשם לחומצה פולית?

מה עלול להגביר את הסיכון לפתח את המום? סוכרת, סוכרת מסוג 1, סוג 2 וסוכרת הריון; השמנה ומחסור בחומצה פולית. על כן רופא שלא רושם מרשם חומצה פולית להריונית או בכלל מסתכן בתביעה.    

קשר אפשרי בין ספינה ביפידה לבין תרופות שנצרכו טרם ההריון

מחקרים גילו קשר אפשרי בין תרופות נגד דיכאון (SSRI) אפילפסיה וספינה ביפידה. בפרט תרופות כמו זולופט, סלקסה, פרוזאק, לקספרו, דפקוט. בארה״ב החלו תביעות בנושא וצפוי שגם אצלנו. התרופה דפקוט נגד אפילפסיה, בייחוד נמצאה קשורה לשכיחות גבוהה של לידות עם מום בעמוד השדרה, בהשוואה לתרופות אחרות נגד אפילפסיה.  

דילוג לתוכן
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/orendin/public_html/wp-includes/functions.php on line 4673

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/orendin/public_html/wp-includes/functions.php on line 4673

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/orendin/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110