• ירושלים 28, חדרה | הארבעה 28, ת״א
  • 052-5299-555

דיסקציה של עורק הצווארעל אוטם מוחי בחלק השמאלי של המח, שנגרם בגלל דיסקציה של עורק הצוואר אנו למדים רבות מתוך דברים שאמרו מומחים רפואיים בביהמ״ש. דיסקציה הינה הפרדה של דופן עורק, כאשר דם בוחר לחדור בין שכבות הדופן, במקום בעורק גורם להיצרות וחסימת דם. 

העלייה באבחנה של דיסקציה עורקית קשורה לעובדה שכיום הדמיה עורקית זמינה יותר. 

רשלנות רפואית בשל איחור באבחון דיסקציה של העורק

בהגיע חולים בתוך חלון ההזדמנויות, ניתן לטפל בזריקות TPA כמו בכל שבץ, או בצנתור והנחת תומכן (Stent). הבעיה היא בבית חולים קטנים שלא מתורגלים ובכח אדם חסר שיודע לטפל. מכאן תביעות רשלנות רפואית רבות מגיעות והבעיה היא להוכיח סיכויי החלמה גבוהים. 

דיסקציה של עורק צווארי בעקבות טראומה

בין הגורמים לדיסקציה של עורק צווארי: חבלה לצוואר, בעיקר לאחר תאונות דרכים, פעילות גופנית המלווה במאמץ פיזי, אבל לא בהכרח חבלה קשה: הנזק ייתכן אפילו לאחר קיום יחסי מין, שיעול או עיטוש. דיסקציה ספונטנית של עורקי הצוואר תוארה במקרים של תנועה חדה של הצוואר.

אלה שיפנו בתביעה לביטוח לאומי להכרה באירוע כתאונת עבודה ויטענו למועקה בזמן העבודה ומשבר נפשי שקדמו לדיסקציה של העורק יכשילו תביעתם. כי אין מדובר באוטם מוחי “רגיל”, ואירוע חריג של מועקה ״טוב״ למקרים על רקע היצרות או חסימה של כלי דם במח, ולא על רקע של דיסקציה. 

דילוג לתוכן