• ירושלים 28, חדרה | הארבעה 28, ת״א
  • 052-5299-555

שבר מרוסקשבר מרוסק משמעו שבר בו העצם נשברת ליותר משני חלקים, ובצילום רנטגן לא יתגלה פס שבר יחיד אלא מס’ פסים. השבר נחשב למורכב יותר לתיקון בניתוח בשל הקושי באיחוי

נכות

שבר מרוסק מותיר לרב נכות, בדר”כ בגלל עיוות שנותר, והיעדרו של חיבור מלא. אם מדובר בשבר מפרקי שהוא גם שבר מרוסק, ההגבלה תהא ניכרת ואחוזי הנכות יהיו גבוהים עוד יותר.

שבר מרוסק בקרסול מעצם היותו במפרק יגרור תהליך החלמה ארוך יותר, צורך בשכיבה ברגל מורמת וימי מחלה מרובים יותר. על כן הנכות הזמנית שתיקבע אמורה לשקף זאת. 

בתאונות דרכים, יש לדרוש מינוי מומחה אורטופד עם הגשת התביעה.

הפיצוי לאדם צעיר עם שבר מרוסק נאמד במאות אלפי שקלים בשל הנכות הגבוהה הצפויה. נכון שהנכות נקבעת לפי מידת ההגבלה בתנועות אבל מומחים אינם נשארים אדישים לריסוק גם אם אין הגבלה ו״בקריצה״ יקבעו נכות גבוהה. 

שבר מרוסק פתוח

שבר מרוסק פתוח נחשב לשבר של יותר משני חלקים כאמור, אבל עם ניקוב של העור באזור השבר, כך שהאזור פתוח וגלוי.

מכאן הסיכון המיידי של זיהום. בשבר מרוסק פתוח יש לשים לב גם לנכות הפלסטית הנפסקת. בדר”כ הצלקת תהיה בולטת יותר וכדאי להזכיר לפוסק שיקבע נכות אחרי שנה, שהשבר היה בהתחלה שבר פתוח. 

שבר מרוסק

חישוב הפיצויים בנזקי גוף

נזקי גוף נאמדים בעין משפטית בראש ובראשונה לפי פרמטר אחוזי נכות. אלה פקטור מכריע בפסיקת פיצויים. בתאונת דרכים, ביהמ"ש ממנה מומחה ובדר"כ חב' הביטוח משלמת את שכרו. קרא עוד..

בין אחוזי הנכות לפיצוי

כאשר לא נקבעת נכות, יוערך סכום הפיצוי סביב 25,000 ש"ח-50,000 ש"ח. זהו סכום נמוך משמעותית מנכות של 10% שם הפיצוי כבר יגיע למאות אלפי שקלים. הסכום כמובן תלוי בשכר, בגיל עד הפרישה ובנתונים משתנים רבים.
קרא עוד
דילוג לתוכן