אחוזי נכות

שבר בטיביה, מקרסול ועד ברך, ללא עיוות יוצא דופן יקנה בדר"כ 10 אחוזי נכות לצמיתות. אם השבר התחבר בצורה רעה, גם מומחה לא נדיב במיוחד יעניק במינימום 15 אחוזי נכות.

הטיביה היא אחת משתי עצמות השוק ולצדה עצם הפיבולה, אבל הטיביה היא העצם העיקרית הנושאת את מרבית המשקל. שבר בטיביה לא תמיד גורר ניתוח לשם קיבוע ובמקרים מעטים מסתפקים הרופאים בגבס בלבד.

לשתי עובדות אלה משקל בעת קביעת הנכות. אי-התאחות של הטיביה והפיבולה או הטיביה בלבד, עם תנועות רפות המחייבות שימוש במשענת, יכול להגיע גם ל-30%.  

 

חישוב הפיצויים בנזקי גוף

נזקי גוף נאמדים בעין משפטית בראש ובראשונה לפי פרמטר אחוזי נכות. אלה פקטור מכריע בפסיקת פיצויים. בתאונת דרכים, ביהמ"ש ממנה מומחה ובדר"כ חב' הביטוח משלמת את שכרו. קרא עוד..

המשמעות של אחוזי הנכות בכסף

כאשר לא נקבעת נכות, יוערך סכום הפיצוי סביב 25,000 ש"ח-50,000 ש"ח. זהו סכום נמוך משמעותית מנכות של 10% שם הפיצוי כבר יגיע למאות אלפי שקלים. הסכום כמובן תלוי בשכר, בגיל עד הפרישה ובנתונים משתנים רבים.
קרא עוד

שבר בטיביה עם תזוזה

שבר בטיביה עם תזוזה  משמעו שהעצם נשברה ונעה הצידה. לכן נבחין אז בעיוות (דפורמציה). אז גם הסיכון נמוך יותר לאיחוי טוב של העצם בציר ישר, וזו כבר סיבה להעניק אחוזי נכות גבוהים.

 גם שבר מרוסק נוטה להגדיל את אחוזי הנכות. 

שבר בטיביה הדיסטאלית

שבר בטיביה יכול לכלול גם את הקרסול ואת הברך. שברים בתוך המפרקים הללו – קרסול וברך – מהווים שברים בעלי סיכון גבוה יותר להיוותרות נכות. 

זאת מעצם היותם תוך מפרקיים. שבר בטיביה הדיסטאלית משמעו שבר מרוחק (מלשון דיסטאנס) והוא קרוב לקרסול. שבר בטיביה הפרוקסימאלית (מלשון קרוב) הוא ״קרוב״ יותר, בתחילתה של הטיביה בברך. 

שבר בטיביה

שבר בטיביה

אורן בושרי, עו"ד

כדי לקבוע את אחוזי הנכות עורך הדין יפנה למומחה אורטופד כדי שיכתוב חוות דעת רפואית. בתאונות דרכים הזכות להגיש חוות דעת אינה קיימת. מתמנה מומחה אורטופד מטעם ביהמ"ש. אם מדובר בתאונת עבודה, וועדה של המוסד לביטוח לאומי תקבע את הנכות וגם אז יש דרך לעקוף אותה.

אם השבר בטיביה הוא למעשה קרוב לקרסול, יש לשים לב לתקנה הספציפית המתייחסת לקרסול, סעיף 48(3)(א) הקובעת כי אפילו בהגבלה ניכרת בתנועות הקרסול, הנכות תעמוד על 10% בלבד. קיימים מומחים לא נדיבים במיוחד שלא מוצאים "הגבלה ניכרת" ולכן קובעים 0% נכות.  

הפתרון? להפנות לסעיף כללי אחר – 35(1)(ג) שמתייחס לשברים באופן כללי, לא לפי מיקומם, והוא קובע 10% נכות אפילו רק כשיש ״השפעה קלה על כושר הפעולה הכללי״ (!). 

עורך דין נזיקין בחדרה

המשרד

המוטו
המשרד נוסד לפני 18 שנים והוא מונה עו"ד בכיר אחד כך שהמלאכה המשפטית מתבצעת על ידי עורך הדין עמו הלקוח נפגש. באופן זה, התיק לא "מתגלגל" לעו"ד זוטר או מתמחה.
עורך דין נזקי גוף בחדרה

כרטיס ביקור

פרסטיז'
עו"ד אורן בושרי שימש כפרשן משפטי של YNET ועיתון הארץ באירועי נזיקין מתוקשרים, בפרשת דודו טופז, דליפת הגז ובפרשת המוקש ברמה"ג. ברדיו שימש פרשן בתחנת 103FM.
אורן בושרי

אודות עורך הדין

נסיון ומוניטין
עו"ד אורן בושרי מתמחה בנזיקין ורשלנות רפואית עם מוניטין בכל הערכאות, לרבות נצחונות משפטיים בבית המשפט העליון ובבית הדין הארצי לעבודה.

שאל שאלה

No votes yet.
Please wait...