איחור באבחון סרטן צוואר הרחם

איחור באבחון סרטן צוואר הרחם הזין מס' לא מבוטל של תביעות. אולי כי סרטן צוואר הרחם הוא ראשון ברשימת סוגי הסרטן הלא מאובחנים. איחור באבחון סרטן צוואר הרחם עלול להיות קריטי ולהציב את המטופלת במצב שבו הגידול כבר אינו בר הקרנה. 

באבחון מאוחר במיוחד, סרטן צוואר הרחם גם עלול להיות קטלני. מכאן שאבחון מוקדם מציל חיים. 
מי שלא תאובחן מוקדם, עלולה לחצות את נק' האל חזור ולסבול מגרורות במקומות מרוחקים או חלילה מוות. 

הצלבה של נתונים

התסמינים אמנם מעט עמומים אבל חלקם מחייבים לחשוב בכיוון של האבחנה. קיימים כמה סימנים מקדימים:

  • דימום במגע
  • כאב בעם קיום יחסי מין
  • הפרשות
  • דימום וגינאלי

חוסר תיאבון, איבוד משקל ועייפות הם סימנים מתקדמים. ידועים גם גורמי סיכון ועל הרופא הסביר חייב להצליב את התלונות לגורמי הסיכון: חיסון, עישון, וריבוי פרטנרים בגיל צעיר. נוכחות של הרפס מגבירה סיכון ומהווה גם סמן כלשהו. אם קיימים שינויים טרום סרטניים, על הרופא להבחין בהם. איחור באבחון סרטן צוואר הרחם מוכר גם בהקשר של פענוח לא נכון של בדיקת פאפ סמיר.

תביעה

איחור באבחון סרטן צוואר הרחם לבדו אינו מקנה זכאות אוטומטית לפיצויים. על עורכי הדין להוכיח גם סיכויי החלמה גבוהים לו הייתה אבחנה נכונה של המחלה מלכתחילה. אחרת, אין משמעות להיעדר האבחון.

כימותרפיה - נזקים ותופעות לוואי

גובה הנזק יהא תלוי בנכות. גופנית ונפשית. בייחוד בהשפעתה על חזרה למעגל העבודה. גם בשאלה אלו נזקים רפואים צמיתיים התווספו בעטיו של הטיפול. בדר"כ נזקי כימותרפיה. למשל קיצור טווח השמיעה וקושי לשמוע דיבור נמוך. כך או כך, כדאי לפתוח בבירור להליך של תביעה.

איחור באבחון סרטן צוואר הרחם

סרטן צוואר הרחם

אורן בושרי, עו"ד

מה התובעת תטען?

שבהיעדר אבחנה ראויה, הגידול המשיך וגדל, שלא ניתן היה להקרינו או להסירו, ובמקום לקבל טיפול מהיר ומציל חיים, היא מצאה עצמה עם נזק מתווסף.

מה קופת החולים תטען?

שיש להוכיח גם סיכויי החלמה גבוהים לו הייתה אבחנה נכונה של המחלה מלכתחילה. אחרת, לא ניתן היה להשיג ריפוי ואין משמעות להיעדר האבחון.
פסק דין

מדוע מתקיים מצב של ריבוי תביעות של איחור באבחון סרטן צוואר הרחם?

קשה לומר מדוע דווקא סוג סרטן זה נוטה שלא להיות מאובחן כהלכה. אולי כי נשים מתלוננות על כאבים באגן, ומשום מה הרופאים חושדים דווקא בדלקת בשלפוחית השתן. גם דימומים לא סדירים נחשדים כהפלה טבעית דווקא.  

סרטן צוואר רחם גרורתי

סרטן צוואר רחם גרורתי יותיר את המטופלת בקיצור ממשי של תוחלת החיים: עם 12 חודשי חיות עד 18. יש שיגיעו לחמש שנים. אלה המקרים שמגיעים לבית המשפט. אווסטין יאריך בעוד 4 חודשים אך בינתיים הוא אינו בסל הבריאות ועלותו 7000 דולר לחודש.

עורך דין נזיקין בחדרה

המשרד

מוטו
המשרד נוסד לפני 18 שנים והוא מונה עו"ד בכיר אחד כך שהמלאכה המשפטית מתבצעת על ידי עורך הדין עמו הלקוח נפגש. באופן זה, התיק לא "מתגלגל" לעו"ד זוטר או מתמחה.
כרטיס ביקור עורך דין נזיקין

כרטיס ביקור

פרסטיז'
עו"ד אורן בושרי שימש כפרשן משפטי של YNET ועיתון הארץ באירועי נזיקין מתוקשרים, בפרשת דודו טופז, דליפת הגז ובפרשת המוקש ברמה"ג. ברדיו שימש פרשן בתחנת 103FM.
אורן בושרי

אודות עורך הדין

נסיון ומוניטין
עו"ד אורן בושרי מתמחה בנזיקין ורשלנות רפואית עם מוניטין בכל הערכאות, לרבות נצחונות משפטיים בבית המשפט העליון ובבית הדין הארצי לעבודה.
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...