סרטן הלבלב

סרטן הלבלב מתאר גידול באיבר שבחלק העליון של הבטן, זה האחראי על ייצור מיצי עיכול ואינסולין. 

סרטן הלבלב ידוע בסיכויי הההישרדות העגומים שלו, אשר מזה עשרות שנים עומדים על כ-5%-6%. יחד עם זאת, הסטטיסטיקה הזו תלך ותעלה עם הטיפול הביולוגי החדש והמיפוי הגנטי המשתפר.

מדוע ילכו ויתרבו תביעות רשלנות רפואית של סרטן הלבלב?

אין הרבה תביעות סרטן הלבלב כיום, כי אין סיכויי החלמה גבוהים. אז לא ניתן לטעון שאפשר היה להציל את החולה. משום שהסיכוי להחלים משתפר, יתרבו בעתיד התביעות על כל ״פספוס״.  

קצב הגידול כנתון משמעותי למי ששוקל תביעה בגין אבחון שגוי

סרטן הלבלב, בדר״כ אדנוקרצינומה, מתפתח במשך שנים, ודווקא משום כך, משום קצב הגידול, קיים חלון הזדמנויות רחב שבמהלכו ניתן היה למנוע את התפתחות המחלה. כאמור, כל עוד סיכויי ההחלמה משתפרים.

דלקת בלבלב (פנקריאטיטיס) כרמז

על מה תובעים? קיצור תוחלת חיים, אובדן סיכויי החלמה וטיפול אגרסיבי מדי

סרטן לבלב גרורתי

אצל חולי סרטן לבלב גרורתי סיכויי הצלחה בתביעה גבוהים יותר. הם יטענו שניתן היה באבחון מוקדם להגיע לאחוזי ריפוי משופרים עם התרופות החדשות.

גם אם סיכויי הישרדות שלהם אינם גבוהים, ניתן להגיש תביעה על אבחון באיחור ולטעון כי אבחון מוקדם היה גורם לשינוי באופיו של הטיפול הרפואי, שבאבחון מוקדם, הטיפול היה קל יותר.  

5/5
דילוג לתוכן
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/orendin/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/orendin/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/orendin/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110