כאבי ראש שסופם גידול מוחי

כאבי ראש שסופם גידול מוחי הזינו מס׳ לא מבוטל של תביעות רשלנות רפואית. הטעם הראשון לכך הוא שאבחנה של גידול במוח באיחור תשפיע על הטיפול או תביא לתוצאה קטלנית.

תלונות חוזרות של כאבי ראש שלא זוכות למענה

הסיפור הקלאסי הוא של תלונות חוזרות בדבר כאבי ראש שלא זוכות למענה. רק לבסוף המטופל יזכה לסי טי ראש או בדיקת קרקעית עיניים. ממצא שם יסגיר עלייה בלחץ התוך-גולגולתי. הלחץ הוא כתוצאה מגידול בראש. הוא יופנה להדמיה טובה ויקרה רק אז – CT או MRI.  

כאבי ראש ייחודים לגידול

המשמעות של סוג הגידול לתביעה

כל גידול שונה: חלקם אלימים ומהירים. קשה בהם לטעון שניתן היה לאבחן מבעוד מועד ולהציל את המטופל. אחרים הם בצמיחה איטית ונוחים למעקב וטיפול ולכן להגנה קשה להתגונן ולומר שממילא לא ניתן היה להציל את המטופל.  

אבחון מאוחר של גידול מוחי בילדים

גידול ממאיר במוח הוא הסרטן השני בשכיחותו בילדים לאחר סרטן הדם. מרבית הילדים הלוקים בגידולים ממאירים במוח הם בני פחות מ־10 שנים. הגידול בדר״כ בגומה האחורית של המוח. 

לגידולי המח שמות שונים בעיקר לפי מיקומם. 20% מגידולי המוח הם מדולובלסטומה (Medulloblastoma), היתר אסטרוציטומה ואפנדימומה כולם ממוקמים בגומה האחורית שמכילה את המוח הקטן ואת גזע המוח.  

גידולים אחרים שממוקמים במוח הגדול הם: קרניופרינגיומה, גליומה (Glioma) בעצב הראייה וההיפותלמוס, וקרצינומה (Carcinoma) ממוקמת ברקמה שמייצרת את נוזל השדרה.

כאבי ראש שסופם גידול

אסטרוציטומה

אסטרוציטומה (Astrocytoma) היא גידול מוחי שיכול להופיע במח הגדול, במח הקטן ובגזע המח, ושיעורו הוא 40% מכלל הגידולים בילדים. הוא

מודולובלסטומה

גידול מודולובלסטומה נחשב למאד ממאיר, מיקומו במח הקטן, והוא נוטה להופיע יותר בילדים. סימנים ראשונים כוללים הקאות, כאבי ראש, ממצאים תוך

גידול בראש

תביעה בגין איחור באבחון גידול בראש תביעה בגין איחור באבחון גידול בראש חזרה ומילאה את דפי הפסיקה. בעיקר בגלל התעלמות

5/5
דילוג לתוכן