• ירושלים 28, חדרה | הארבעה 28, ת״א
  • 052-5299-555

דלקת מעי נמקית



דלקת מעי נמקית ביילוד

דלקת מעי אצל פגים מוזכרת בהקשר של רשלנות רפואית בדר״כ עם איחור באבחון הגורם נזק משום שקיימים סימנים מקדימים המובילים לאבחון.

סימנים מקדימים הם ירידה בחום ושינוי בצבע ובהתנהגות. האבחנה המבדלת של דלקת במעי הגס היא ספסיס והיא דורשת טיפול אנטיביוטי ומעקב בלבד, להבדיל מדלקת המעי הגס הדורשת ניתוח בגלל החשש מפרפורציה (נקב) של המעי. מכאן עלול להגיע האיחור. אם צוות הרופאים היה שבוי בקונספציה של מחלה אחת ולא חשב על אחרת, הרי שהטעות באבחון היא רשלנות. 

הפגיעה עלולה לגרום לנמק (ומכאן השם דלקת מעי נמקית) של חלקים של המעי הגס עם צואה חופשית בחלל הבטן. בניתוח יוסר קטע המעי אשר עבר נמק. המראה של פגים נותרים עם סטומה – מעין שקית המחוברת לבטן ומנקזת יציאות הוא בהחלט קשה.  

 

דלקת במעי הגס הגורמת לנזק מוחי

מות עובר בלידה

דלקת מעי נקבית

אורן בושרי, עו"ד

לדעת מומחים, אירוע קשה של NEC – אותה דלקת במעי הגס גורמת לנזק מוחי. לדעת אותם מומחים, הנזק המטבולי שנגרם למוחו של היילוד בגין האירועים הכרוכים עם ה- NEC עלולים להוביל לפגיעה מוחית גם של שיתוק מוחין קשה. כי המחלה תגרום לזיהום, להפסקות נשימה וירידה בלחץ דם שתפגע במוחו של הפג. כמו בהרבה מתיקי הרשלנות רפואית, רשומות רפואיות חסרות עלולות להיות הקלף המנצח. כאן תהיה זו בדיקת לחץ דם ובדיקת דם לגזים. הופעתן בחסר, וייטה ביהמ״ש להסיק מניין נגרם נזק מוחי.

דילוג לתוכן