בדיקת MRI פרטית

בדיקת MRI מדגימה בצורה ברורה את ההבדל בין רקמה בריאה וחולה. גם באיברים פנימיים, גם כשמדובר בגידולים במוח, זיהומים, שבץ מוחי, ליקויים בעמוד השדרה ומפרקים. הבדיקה מובילה לגילוי מוקדם ומגדילה עוד יותר את חלון ההזדמנויות לטיפול. בפן המשפטי, הבדיקה גם עשויה להגדיל את סכום התביעה

כיצד בדיקת MRI פרטית תשפיע על כספי הפיצויים בתביעת נזיקין?

לדוגמא: בתביעות ברכיים בדיקת MRI פרטית מגדילה את הסיכוי לאבחנה של קרע במיניסקוס. בתביעות כתף בדיקת MRI פרטית מגדילה את הסיכוי לאבחנה של קרע בלברום. שני ממצאים אלה עשויים להיות קיימים גם בלי השפעה על כושר הפעולה ומאידך לכשעצמם הם יקפיצו את הסכום שיתבע אף למאות אלפי שקלים. 

מדוע קופות החולים מקשות על ביצוע בדיקת MRI?

זו הרי בדיקה יקרה עבור הקופה ועם זמינות נמוכה. מה עוד שהאינטרס של קופת החולים לא תמיד עולה בקנה אחד עם האינטרס של המטופל.
בדיקת MRI ראש קל יותר לקבל בגלל ניהול סיכונים של קופת החולים או בית החולים. בשל הסיכון לתביעה כנגד קופת החולים הקשור בגילוי מאוחר של גידול ראש (לדוגמא). מבחינת הנזק הפוטנציאלי הכספי. אמ אר איי כתף יהא קשה יותר כי פשוט לקופות החולים לא מסתכן כלכלית כשהוא לא מטפל בכאב.

כיצד עובד MRI?

בניגוד לסי טי המאופיין בקרינה מוגברת, MRI משתמש בטכנולוגיה של שדה מגנטי ולכן, בגלל היעדר קרינה לנבדק, העדיפות היא לסריקה זו.

מדוע חשוב להשיג בדיקת MRI פרטית?

בדיקת MRI פרטית נחוצה כשקופת החולים מסרבת לממן את הבדיקה. הבדיקה חשובה הן מהפן הרפואי והן בפן המשפטי עד כדי מחשבה כי כדאי במקרים מסוימים לממנה באופן פרטי. מדוע? כי בדיקת ההדמייה חשובה כראייה להוכחת חומרת הפגיעה

כיצד מקבלים הפנייה ל- MRI?

התשובה לכך היא זו: בלדפוק על השולחן, בלאיים לעבור לקופת חולים אחרת, בהתייצבויות חוזרות ונשנות אצל הרופא ובהסבר על הסיכון לקופת החולים שבאי הפניה, למול התועלת שבהפניה. 

פתרון מוזל אפשרי לבדיקת אמ אר איי פרטית: דרך חברת מדאסיסט

באסותא מציעים תורים רחוקים וכדאי לדעת שקיימת אופציה לבדיקת אמ אר איי באופן פרטי דרך חברת מדאסיסט. החברה מציעה ביצוע בדיקה בתעריף נמוך יותר מזה של “אסותא”, בבי״ח מעייני הישועה. כשלא נדרש פענוח דחוף, אלא פענוח תוך 18 ימים. אבל מועד הבדיקה – מיידי! לקוחותינו מעידים כי מרגע שנכנסנו למכון ה-MRI ועד שיצאו ממנו חלפה שעה.

מימון אפשרי

כאשר מדובר בתאונת דרכים, ניתן לדרוש מחברת הביטוח לשאת במימון. או לשלם במימון עצמי ולהגיש את הקבלה להחזר. עם עיכוב בהחזר ניתן להתמודד בדרך של הגשת בקשה לתשלום תכוף. זהו תשלום על חשבון הפיצויים העתידיים שישולמו בסיום התיק.

בתאונות עבודה, ניתן לדרוש את החזר ההוצאה מהמוסד לביטוח לאומי. עליו לשאת ע”פ חוק, בכל ההוצאות הרפואיות הנגרמות לנפגע עבודה. גם פוליסת ביטוח בריאות יכולה להיות מקור למימון. 

בדיקת MRI פרטית
5/5
דילוג לתוכן