• ירושלים 28, חדרה | הארבעה 28, ת״א
  • 052-5299-555

תאונת קורקינטתאונת קורקינט יכולה להיות מושא לתביעה רק בנסיבות מיוחדות. כולן יפורטו להלן אבל גם אם אין “סיבה מזכה”, ניתן להגיש תביעה לתשלום דמי תאונה לביטוח לאומי. אמנם כשלא מדובר בתאונת עבודה הפיצוי מביטוח לאומי הוא בתחתית סולם העדיפויות, ועדיין כדאי להגיש: לינק כאן. 

תאונה עם קורקינט חשמלי

תאונה בין קורקינט חשמלי לבין כלי רכב מנועי (רכב, אופנוע, טרקטור וכו) כמוה כתאונה בין הולך רגל לרכב. כלומר, לרוכב הקורקינט החשמלי מעמד של הולך רגל. נכון לשנת 2020 זה המצב אך עשוי לחול שינוי במצב המשפטי הזה, כי אין עדיין הכרעה של העליון, וכדאי להישאר קשובים. 

תאונת קורקינט עצמית

תאונת קורקינט עצמית לא מותירה אפשרות לתביעה את הרכב הפוגע כי אין כזה. אם לרוכב ביטוח תאונות אישיות כמובן שניתן לתבוע גם החברה המבטחת בפוליסת תאונות אישיות, כל עוד נסיעה ברכב “דו גלגלי” לא הוחרגה או לא הוחרגה כמו שהמפקח על הביטוח דורש להחריג.

נפילה מקורקינט חשמלי שכור

במצב של נזק חמור כדאי לשקול הגשת תביעה כנגד היצרן מגובה בחוות דעת מומחה בטיחות, או, פשוט יותר, נגד חב’ ההשכרה אם הייתה כזו, bird או Lime wind וכו’. יתכן ותתקבל הטענה כי היה עליהן לבטח את הקורקינטים בביטוח חובה. 

תאונה עם קורקינט חשמלי בדרך לעבודה

אם התאונה בקורקינט חשמלי היתה לעבודה או בדרך חזרה ממנה, התאונה תוכר כתאונת עבודה בביטוח לאומי. אז, יהא אפשר לדרוש מהמוסד לביטוח לאומי מיצוי זכויות: דמי פגיעה, מענק, אולי אף קצבת נכות.

הולך רגל שנפגע מקורקינט

הולך רגל שנפגע מקורקינט יוכל לתבוע את רוכב הקורקינט אם הוא לא נהג לפי חוקי התעבורה. אלה אוסרים על רכיבת קורקינט במדרכה. 

תאונה שבין קורקינט חשמלי להולך רגל תאפשר גם לרוכב הקורקינט לתבוע את הולך הרגל. נשמע מוזר, אבל פקודת התעבורה מטילה חובות התנהגות גם על הולכי רגל ולא רק על בעלי רשיון נהיגה.

תאונת דרכים קורקינט חשמלי
דילוג לתוכן