תאונת דרכים עם נפגעיםתאונת דרכים עם נפגעים

תאונת דרכים עם נפגעים תגרום למשטרה לגבות עדויות של הנהגים המעורבים נוסעים ועדים מחוץ לרכבים. התיק יכלול ממצאי בוחן התנועה שביקר בזירת התאונה, חישב את מהירות כלי הרכב, מצא סימני בלימה ועוד.

הייתכן שהמשטרה לא מתעדכנת בתיק הרפואי?

הגליון הרפואי של הנפגע יועבר מבית החולים למשטרה. רק שלא תמיד הנזק במלואו מתגלה מיד בבית חולים. פריצת דיסק למשל תתגלה רק לאחר כמה חודשים כי במיון לא תמיד ממהרים להפנות לסי טי. כך קורה שהמשטרה לא שומרת על קשר עם הולך הרגל והתובע עומד מול השופט בלי תיק רפואי מעודכן. אף אחד לא דואג לעדכן את התוצאות בתיק המשטרתי.

עדות במשטרה לאחר תאונת דרכים

לפני עדות כדאי להתייעץ עם עו"ד ולהתכונן לחקירה, לקבל מושג על זכות השתיקה או ללמוד כיצד להסביר לתאר את התאונה. לכשיוגש האישום, יש לצלם את חומר החקירה וללמוד את יתר עדויות התביעה, עוד בטרם המשפט החל. אם הנכם מיוצגים, עורך הדין יעשה זאת. או מישהו מטעמו.

מה העונש

העונש תלוי במידת הפגיעה שנגרמה ובמידת הסיכון שנטל הנהג. נהג עם ותק וללא הרשעות יכול לצאת מזה גם בלא פסילה, ונהג עם הרשעות מרובות שגרם לאדם לנכות יכול לסיים במאסר בפועל.

פגיעה בהולך רגל במעבר חצייה

פגיעה בהולך רגל במעבר חצייה לא בהכרח מצביעה על אשם מוחלט של הנהג. אם הנהג לא יכול היה להבחין בהולך הרגל אלא רק בעת שהוא אכן ממש על שפת מעבר החצייה, ומהירות נסיעתו סבירה הוא יזוכה. וודאי אם הולך הרגל הלך מהר או רץ. גם אם נגרמו לו שברים והנזק רב.

פגיעה בהולך רגל בנסיעה לאחור

לא תמיד יהא נהג אשם בעת פגיעה בהולך רגל בנסיעה לאחור. נהג בנסיעה לאחור חייב לכוון מבטו כל העת אל השטח המת ואם אין שליטה במבט בשטח אשר אל כיוונו הרכב נע, עליו לבקש ממישהו לכוונו. זאת אומרת שהתשובה תלוית נסיבות. רק אם שדה הראייה אפסי פגיעה בהולך רגל ברברס כמוה כנסיעה בעיניים עצומות וחובה עליו להיעזר במכוון. 

תאונת דרכים עם נפגעים

שכר טרחה

נק׳ אחרונה חשובה בהקשר של שכר טרחה: נהגים רשאים לבקש מחברת הביטוח שביטחה ב"מקיף" החזר של שכר הטרחה שהם שילמו לעורך הדין.

חברת הביטוח מסרבת?

הפתרון הוא תביעה קטנה לבית המשפט.
דילוג לתוכן