תאונת דרכים עם נפגעים

תאונת דרכים עם נפגעים

תאונת דרכים עם נפגעים תוביל את משטרה לגבות עדויות מהנהגים המעורבים, נוסעים ועדים מחוץ לרכבים. התיק יכלול ממצאי בוחן תנועה שביקר בזירת התאונה, חישב את מהירות כלי הרכב, מצא סימני בלימה ועוד.

עדות במשטרה לאחר תאונת דרכים עם נפגעים

עדות במשטרה לאחר תאונת דרכים עם נפגעים מחייבת התייעצות עם עו”ד והכנה לחקירה. יש לקבל מושג על זכות השתיקה או ללמוד כיצד להסביר לתאר את התאונה. לכשיוגש האישום, יש לצלם את חומר החקירה. דרכו נלמד את יתר עדויות התביעה, עוד בטרם המשפט החל. אם הנכם מיוצגים, עורך הדין יעשה זאת. או מישהו מטעמו.

הייתכן שהמשטרה לא מתעדכנת בתיק הרפואי?

הגליון הרפואי של הנפגעים מועבר מבית החולים למשטרה. עליו מתבססת המשטרה כשהיא מנסחת את הנזק שנגרם כתוצאה מהעבירה. רק שלא תמיד הנזק במלואו מתגלה מיד בבית חולים. פריצת דיסק למשל תתגלה רק לאחר כמה חודשים. מדוע? כי במיון לא ממהרים להפנות לסי טי -הבדיקה שמדגימה את הבעיה.

מה העונש?

העונש בגין תאונת דרכים עם נפגעים תלוי במידת הפגיעה שנגרמה ובמידת הסיכון שנטל הנהג. נהג עם ותק וללא הרשעות יכול לצאת מזה גם בלא פסילה, ונהג עם הרשעות מרובות שגרם לאדם לנכות יכול לסיים במאסר בפועל.

עונש על פגיעה בהולך רגל במעבר חציה

העונש על פגיעה בהולך רגל במעבר חציה אינו חייב לכלול פסילה. הכל תלוי בנסיבות. יותר מכך: פגיעה בהולך רגל במעבר חצייה לא בהכרח מצביעה על אשם מוחלט של הנהג. אם הנהג לא יכול היה להבחין בהולך הרגל מצבו טוב. אם מהירות נסיעתו סבירה והולך הרגל רץ הוא יזוכה.

פגיעה בהולך רגל בנסיעה לאחור

כמעט תמיד יהא נהג אשם בעת פגיעה בהולך רגל בנסיעה לאחור. נכון שנהג בנסיעה לאחור חייב לכוון מבטו כל העת אל השטח המת. גם נכון שאם אין שליטה במבט בשטח אשר אל כיוונו הרכב נע, עליו לבקש ממישהו לכוונו. 

פגיעה מאחור

בפגיעה מאחור תמיד הנהג שמאחור אשם. הוא חייב לשמור מרחק מהרכב שלפניו. אם אירעה תאונה, ההנחה שהוא לא שמר מרחק. כל זאת גם אם מדובר בתאונת שרשרת והעצירה של הרכב שלפניו היתה בלתי צפויה.  

שכר טרחה וביטוח מקיף

נק׳ אחרונה חשובה בהקשר של שכר טרחה: נהגים רשאים לבקש מחברת הביטוח שביטחה ב”מקיף” החזר של שכר הטרחה שהם שילמו לעורך הדין. אם חב׳ הביטוח מתמהמהת בהחזר הפתרון הוא תביעה קטנה לבית המשפט.

תאונת דרכים עם נפגעים

המשטרה לא שומרת על קשר עם הולך הרגל והתובע המשטרתי עומד מול השופט בלי תיק רפואי מעודכן. אף אחד לא דואג לעדכן את התוצאות בתיק המשטרתי והנהג יוצא נשכר.

אורן בושרי, עו״ד

איך קובעים מי אשם בתאונה?

דילוג לתוכן