תאונות דרכים

תאונות דרכים

תאונות דרכים

בית חולים מול קופת חולים

הבדיקה בבית חולים שטחית למדי בדר”כ והנפגע יטעה לחשוב שהכל בסדר. זו טעות. כדאי להמשיך לקופת החולים. שם קיימת אפשרות לקבל הדמיה מעמיקה יותר. כשהכאב מתגבר כדאי להתעקש. 


אצל נפגע ברך

נפגע בברך יעבור בדר"כ רק צילום רנטגן שאם יתפרש כתקין יטעה לחשוב שהברך בריאה. אם יופנה לאמ אר איי, בדיקה יקרה ומעמיקה יותר, הוא עשוי לגלות קרע במניסקוס או קרע ברצועות הברך שיגדילו  את הפיצוי. כך גם קרע בגיד: זה מאובחן רק בבדיקת US.

אצל נפגע צוואר

אצל נפגע צוואר למשל, בבית החולים לא מפנים לסי טי אחרי תאונה קלה בדר"כ. לכן כדאי לחזור לקופת החולים ולדרוש שם סי טי צוואר. אולי יתגלה בלט דיסק שיגדיל במישרין את סכום הפיצוי. 

כמה זמן אחרי התאונה אפשר לתבוע?

עורכי דין רבים יספרו על מנהג של הגשת תביעה לאחר שנה כי אז המצב הרפואי מתגבש, אבל ניתן להגיש גם הרבה קודם כי קיים זמן דגירה בביהמ”ש עד שהתיק רואה למעשה שופט. כאמור לביטוח לאומי לפני שנה.

האם מסוכן להתפשר מוקדם?

התשובה היא שכן, יכול להיות. כי אם הכאב ימשיך ויתגבר לאחר סילוק התיק בפשרה, ורק לאחרי כן התגלה הממצא הרפואי, שהיה קיים עוד קודם, תתעורר בעיה.

כשהתאונה בדרך לעבודה

תאונה בדרך לעבודה מאפשרת לפנות לביטוח לאומי ולקבל גם מהם פיצוי. זאת תביעה מקבילה לתביעה את המבטחת בביטוח חובה. פניה לתשלום משכורת (דמי פגיעה) כדאית מיד. פניה גם לקביעת נכות על ידי ועדה עלולה ליצור מכשול בתביעה מול המבטחת כי הקביעה של הוועדה – עם הרופאים הלא תמיד נדיבים שלה – מחייבת גם בתביעה מול חב’ הביטוח. על כן, בכל מקרה כדאי לבדוק מול עו”ד כדי להגיע למסקנה היכן כדאי להתחיל. בביטוח לאומי או בבית משפט.

כמה זמן יחלוף עד השגת כספי הפיצויים?

בדר”כ המומחה ימונה תוך 3-5 חודשים מהגשת התביעה, הבדיקה תיערך תוך 30-60 יום וחוות הדעת ניתן לשלוח לו שאלות הבהרה או לחקור אותו בבימ”ש. לשם חקירת המומחה נמתין מס’ חודשים. כמובן שבמו”מ מוקדם יותר התביעה יכולה להסתיים תוך מס’ שבועות.

תאונת דרכים בדרך לעבודה

תאונת דרכים בדרך לעבודה גוררת שתי תביעות כנגד שני גורמים: ביטוח לאומי: התאונה תוכר כתאונת עבודה ע״י המוסד לביטוח לאומי ותזכה את הנפגע במלוא הזכויות של תאונת עבודה: בין היתר, בשכר חלופי וקצבת או מענק נכות. תביעה נגד מבטחת הרכב בביטוח החובה. את מי תובעים? את מי תובעים? את המוסד

קרא עוד »

רשלנות רפואית לאחר תאונת דרכים

ההגיון אל מול החוק הדין המתייחס לרשלנות רפואית לאחר תאונת דרכים מנותק מכל הגיון בריא. ההלכה קובעת כי חב’ הביטוח שביטחה את הרכב תישא בפיצוי גם עבור נזק שנגרם ברשלנות בבית החולים. ייחוד העילה הטעם לכך קשור בחוק הפלת״ד המסדיר את הפיצוי לנפגעי תאונות דרכים. החוק מעניק חסינות מפני גורמי נזק אפשריים:

קרא עוד »

פיצויים לאחר תאונת דרכים

אחוזי נכות בנזק גופני מהותי ייקבעו אחוזי נכות: מומחה מטעם ביהמ״ש: על סמך חוות דעתו, התשובות לשאלות ההבהרה שימסור או התשובות בחקירה נגדית, תיקבע הנכות התפקודית.  בתאונות עבודה, ועדה של ביטוח לאומי: הקביעה תחייב גם בבית המשפט בתביעה מול חברת הביטוח. כדאי לדעת שהוועדות בביטוח לאומי מחמירות. במיוחד בחבלות עמוד

קרא עוד »

סכומי פיצוי במקרי מוות בתאונת דרכים

תביעה שמוגשת בגין תאונת דרכים שהביאה למותו של אדם תתברר ע”פ ההפסדים שנגרמו למשפחה אלמלא המוות. ראשית יבדיל ביהמ”ש בין אלה שהותיר המנוח/ה: צעירים שטרם הקימו משפחה וומבוגרים ששילדיהם עזבו את הקן המשפחתי – עד 1 מליון ש״ח. בגירים שהותירו תלויים, בדר״כ אלמנה וקטינים בעיקר – 2-3 מליון ש”ח. הפסדי

קרא עוד »

מה עושים אחרי תאונת דרכים?

תוכן עניינים תוך כמה זמן צריך לדווח על תאונה? כדאי שלא לדווח לפני התייעצות עם עו”ד. ראשית מפני חשש שמא המשטרה תגיש כתב אישום על גרימת תאונה. שנית, כי תיק המשטרה יהיה גלוי לעיון חב׳ הביטוח בהמשך. האם כדאי לדווח למשטרה? כדאי לדווח למשטרה על תאונת דרכים אבל לא לפני

קרא עוד »

בלט דיסק כתוצאה מתאונת דרכים

דיסקים פועלים כסופגניות ג’לי מיניאטורות בין החוליות. בלטי דיסק, כלומר תזוזה שלהם תגרה את שורשי העצבים לאורך עמוד שדרה, תלחץ על עצבים סמוכים ותגרום לדלקת.  הקרנה לרגל או ליד בהמשך תהיה הקרנה לגפה, ימין או שמאל, תלוי במיקום הבלט. אם הבלט בצוואר, ההקרנה ליד. אם בגב, ההקרנה לרגליים. בלטי דיסק כממצא

קרא עוד »

פוסטים

תאונת רכבת

פיצויים תאונת רכבת הינה בהיבט המשפטי-נזיקי מהווה ״תאונת דרכים״ לכל דבר ועניין.

קרא עוד »

פיברומיאלגיה כתוצאה מתאונת דרכים

בפיברומיאלגיה לא מתווספת דלקת לתסמינים ועל כן התלונות נתקלות בעין חושדת. מכאן התפתח נוהג של מבחן של רגישות ללחיצות ב-11 מתוך 18 נקודות כאב מוכרות. הזמן שחלף בין התאונה לבין האבחון הוא המוקש: אם בין מועד התאונה לבין מועד האבחון חולף זמן ולא נרשמו בתיק הרפואי תסמינים מתאימים עלולה להיווצר בעיה של הוכחה. מכאן שכדאי שיהיה רישום בתיק הרפואי ומוקדם ככל האפשר. כשמומחה ביהמ״ש מסרב להכיר במחלה כקשורה לתאונהחוקרים אותו בביהמ״ש ומציגים לו ולשופט/ת את המקרים האחרים הבאים: בת.א. 18403/98 לרנר חיה נ’ כהן ואח’ התקבלה תביעה ….

קרא עוד »

שבר ברגל

שבר ברגל הוא ממצא בעל משמעות כספית ניכרת בתביעות נזיקין.  חישוב הפיצוי:

קרא עוד »

שבר בטיביה

אחוזי נכות שבר בטיביה, העצם הנמצאת בין הקרסול לברך מקנה בדר”כ 10

קרא עוד »

שבר באגן

שבר בעצם האגן מקנה במקרים קלים 10% נכות. תזוזה של מחצית האגן

קרא עוד »

שבר באולנה

שבר באולנה, העצם שבין המרפק לשורש כף היד, האמה, מופיע בדר״כ לאורך

קרא עוד »

קרע בטחול

קרע בטחול הוא קרע באיבר פנימי המצוי בחלק השמאלי העליון של הבטן.  תפקידו

קרא עוד »

פגיעה מוחית

פגיעה מוחית גוררת סיכויי שיקום קטנים יותר, שכן ההתחדשות של הרקמות העצביות

קרא עוד »

שבר דחיסה

הגדרה שבר דחיסה מתאר מצב בו לוחיות העצם העליונה והתחתונה של חוליה

קרא עוד »

שבר בקרסול

אחוזי נכות לאחר שבר בקרסול שבר בקרסול אמור להקנות 10% נכות לצמיתות

קרא עוד »

קרע בגיד

גידים מחברים בין השרירים לעצמות, הם האחראים לתנועה ומאפשרים כיפוף ולפיתה. מכאן

קרא עוד »

קרנית

קרנית היא גוף שהוקם מכח החוק, כקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים, ועליה

קרא עוד »