תאונות דרכים

תאונות דרכים
תאונות דרכים

חשיבות התיעוד הרפואי הקיים

הבדיקה בבית חולים היא שטחית למדי בדר”כ. משום שהיא כזו, היא לא תגלה בעיות מינוריות. לכן, הנפגע יטעה לחשוב שהכל בסדר. זו טעות. כדאי להמשיך לקופת החולים. שם קיימת אפשרות לקבל הדמיה מעמיקה יותר. כדי למקסם את הפיצוי נדרשים ממצאים אובייקטיבים להבדיל ממסמך המתאר תלונות סובייקטיביות. למשל:

Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

אצל נפגע עמוד שדרה

אצל נפגע צוואר למשל, בבית החולים לא מפנים לסי טי אחרי תאונה קלה בדר"כ. לכן כדאי לחזור לקופת החולים ולדרוש שם סי טי צוואר. אולי יתגלה בלט דיסק שיגדיל במישרין את סכום הפיצוי. ​​

Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

אצל נפגע ברך

נפגע ברך יעבור בדר"כ רק צילום רנטגן שאם יתפרש כתקין יטעה לחשוב שהברך בריאה. אם יופנה לאמ אר איי, בדיקה יקרה ומעמיקה יותר, הוא עשוי לגלות קרע במניסקוס או קרע ברצועות הברך שיגדילו את הפיצוי. כך גם קרע בגיד: זה מאובחן רק בבדיקת על קול.​

עורכי דין תאונות דרכים חדרה

כמה זמן אחרי התאונה אפשר לתבוע?

עורכי דין רבים יספרו על מנהג של הגשת תביעה לאחר שנה כי אז המצב הרפואי מתגבש, אבל ניתן להגיש גם הרבה קודם כי קיים זמן דגירה בביהמ”ש עד שהתיק רואה למעשה שופט. כאמור לביטוח לאומי לפני שנה.

האם מסוכן להתפשר מוקדם מדי?

התשובה היא שכן, יכול להיות. כי אם הכאב ימשיך ויתגבר לאחר סילוק התיק בפשרה, ורק לאחרי כן התגלה הממצא הרפואי, שהיה קיים עוד קודם, תתעורר בעיה.

תאונה בדרך לעבודה

תאונה בדרך לעבודה מאפשרת לפנות לביטוח לאומי ולקבל גם מהם פיצוי. זאת תביעה מקבילה לתביעה את הביטוח חובה. פניה לתשלום משכורת (דמי פגיעה) כדאית מיד. פניה גם לקביעת נכות על ידי ועדה עלולה ליצור מכשול מאוחר יותר. בתביעה מול הביטוח כי הקביעה של הוועדה מחייבת גם שם. על כן, בכל מקרה כדאי להתייעץ היכן כדאי להתחיל. בביטוח לאומי או בבית משפט.

כמה זמן יחלוף עד השגת כספי הפיצויים?

בדר”כ המומחה ימונה תוך 3-5 חודשים מהגשת התביעה, הבדיקה תיערך תוך 30-60 יום וחוות הדעת ניתן לשלוח לו שאלות הבהרה או לחקור אותו בבימ”ש. לשם חקירת המומחה נמתין מס’ חודשים. כמובן שבמו”מ מוקדם יותר התביעה יכולה להסתיים תוך מס’ שבועות.

5/5