שבר בקלביקולה

שבר בקלביקולה

אורן בושרי, עו"ד

שבר בקלביקולה, הלא היא עצם הבריח, דורש תשומת לב גם בהיבט המשפטי. סעיף 39(1) לתקנות קובע 0% נכות לחיבור ללא התקצרות. סעיף 39(2) מקנה 10% נכות במקרה של אי התאחות, אבל זה בדר"כ אינו המצב אלא וזהו שבר עם תזוזה. מומחה לא נדיב במיוחד יכול לקבוע כי השבר כלל לא הותיר נכות צמיתה ומומחה אחר נדיב מעט יותר יקבע נכות מותאמת של 5%.

הגבלה בתנועות ויש גם להפנות לכתוב בסעיף 41 העוסק בהגבלות בתנועה. אבל מה אם אין הגבלות ונפגע יכול להרים את היד מעל גובה השכם? אם נקבע שיש עיוות קל, נשאלת השאלה אם עיוות קל משמעו התקצרות, ואז, פריט הליקוי המתאים הוא זה המופיע בסעיף 39(2), המקנה אחוזי נכות לאור קיצור העצם. אבל מה אם גם אין קיצור?

מומחים נדיבים שלא מוצאים קיצור ומרגישים שלא יהא הוגן לא להעניק נכות בשבר בעצם כה מאסיבית, מוצאים פתרון אחר. הם מפנים לסעיף אחר. זהו סעיף כללי , 35(1)(ג) שמתייחס לשברים באופן כללי, לא לפי מיקומם, ולאו דווקא בעצם הבריח. משום מה סעיף זה רחב לב יותר. לא קשה לנחש איזה סעיף מבין השניים רופאים של חברות הביטוח מצטטים יותר. סעיף זה מקנה 10% נכות כשיש השפעה קלה על כושר הפעולה. זהו פתרון יצירתי שגם על עורך הדין להכיר.


עורך דין נזיקין בחדרה

המשרד

המוטו
המשרד נוסד לפני 18 שנים והוא מונה עו"ד בכיר אחד כך שהמלאכה המשפטית מתבצעת על ידי עורך הדין עמו הלקוח נפגש. באופן זה, התיק לא "מתגלגל" לעו"ד זוטר או מתמחה.
כרטיס ביקור עורך דין נזיקין

כרטיס ביקור

נסיון
עו"ד אורן בושרי שימש כפרשן משפטי של YNET ועיתון הארץ באירועי נזיקין מתוקשרים, בפרשת דודו טופז, דליפת הגז ובפרשת המוקש ברמה"ג. ברדיו שימש פרשן בתחנת 103FM.
אורן בושרי

אודות עורך הדין

נסיון ומוניטין
עו"ד אורן בושרי מתמחה בנזיקין ורשלנות רפואית עם מוניטין בכל הערכאות, לרבות נצחונות משפטיים בבית המשפט העליון ובבית הדין הארצי לעבודה.
No votes yet.
Please wait...