רשלנות רפואית עקב תאונת דרכים

רשלנות רפואית לאחר תאונת דרכים בפסיקה מנותקת מכל הגיון בריא. למעשה ההלכה קובעת כי חב' הביטוח תישא בפיצוי גם עבור נזק שנגרם בבית החולים, תהיה הרשלנות אשר תהיה.

החוק ברור ביחס לאת מי אפשר לתבוע ואת מי לא. החוק מעניק חסינות מפני גורמי נזק אפשריים: מע"צ למשל לעולם לא תתבע בגין נזקי גוף. גם אם הניחה ברשלנות קוביית בטון מסוכנת לצד הדרך. 

רשלנות רפואית תאונת דרכים

רשלנות רפואית לאחר תאונת דרכים

אורן בושרי, עו"ד

גם לא מהנדסים, בוני גשרים ומתכננים. פטור מלא לכולם. גם לאלה בשטח, ולכן גם לבית החולים. הסיבה? פישוט הליכים, זירוז תשלום פיצויים ומניעת ריבוי צדדים. ובתמורה? פיצוי נמוך מתביעות נזיקין רגילות. נפגע יוכל לצרף את הנזק הנוסף שנגרם ע"י בית החולים, לתביעה כנגד מבטח הרכב.

חסינות לטיפול רפואי לאחר תאונת דרכים

בעניין עיזבון מלמד נגד רותם חב' לביטוח בע"מ, ניתן עירוי דם ברשלנות, נגוע בחיידקי צהבת, שהוביל למוות ובית החולים לא חויב. חב' הביטוח שביטחה את הרכב הפוגע פיצתה את היורשים בגין המוות, שכזכור, לא נגרם בתאונה ולא היה נגרם אלמלא הרשלנות. בעניין אכרם חוסיין נ' ד"ר טורם, הולך רגל שנפגע בתאונת דרכים נותח ועקב אבחון רפואי לקוי רגלו נקטעה. גם שם, המבטח של הרכב נותר הכתובת הבלעדית. בית החולים פטור היה מאחריות.

חריגים

מתי בכל זאת חברת הביטוח לא תחוב על נזק שנגרם מאוחר יותר בעת הטיפול בבית חולים? רק אם התוצאה המזיקה הייתה כה רחוקה מהתאונה עד כי אין לומר שהיא נבעה במהלכם הרגיל של הדברים.  או, אם התביעה כנגד חב' הביטוח סולקה. 

בפרשת ליפשיץ נ' מדינת ישראל סולקה תביעת הנפגע ובניתוח להוצאת המתכות, שנה אחר כך, אירעה רשלנות שגרמה לנכות. בית המשפט מצא כי היות וחוק הפיצויים הוא חוק סוציאלי יש לאפשר לנפגע בכ"ז, בניגוד לכלל האמור לעיל, לתבוע את הרופא.

בתאונת דרכים שנדונה לאחרונה בביהמ״ש העליון בפוליסת הביטוח הוגבל הכיסוי הביטוחי בטרם התאונה לבעל האופנוע בלבד. נקבע כי בעל הפוליסה ידע או לכל הפחות היה עליו לדעת כי פוליסת הביטוח הינה אישית ומכסה אותו בלבד. לכן נקבע, לא חל עקרון ייחוד העילה ועל כן המשיך ובחן ביהמ״ש את אחריות בית החולים כאילו מדובר ברשלנות רפואית שאינה עוקבת בזמן לתאונת דרכים.

חישוב הפיצויים בנזקי גוף

נזקי גוף נאמדים בעין משפטית בראש ובראשונה לפי פרמטר אחוזי נכות. אלה פקטור מכריע בפסיקת פיצויים. בתאונת דרכים, ביהמ"ש ממנה מומחה ובדר"כ חב' הביטוח משלמת את שכרו. קרא עוד..

בין אחוזי הנכות לפיצוי

כאשר לא נקבעת נכות, יוערך סכום הפיצוי סביב 12,000-50,000 ש"ח. זהו סכום נמוך משמעותית מנכות אפילו של 10% שם הפיצוי כבר יגיע למאות אלפי שקלים. הסכום כמובן תלוי בשכר, בגיל עד הפרישה ובנתונים משתנים רבים.
קרא עוד
עורך דין נזיקין בחדרה

המשרד

מוטו
המשרד נוסד לפני 18 שנים והוא מונה עו"ד בכיר אחד כך שהמלאכה המשפטית מתבצעת על ידי עורך הדין עמו הלקוח נפגש. באופן זה, התיק לא "מתגלגל" לעו"ד זוטר או מתמחה.
כרטיס ביקור עורך דין נזיקין

כרטיס ביקור

פרסטיז'
עו"ד אורן בושרי שימש כפרשן משפטי של YNET ועיתון הארץ באירועי נזיקין מתוקשרים, בפרשת דודו טופז, דליפת הגז ובפרשת המוקש ברמה"ג. ברדיו שימש פרשן בתחנת 103FM.
אורן בושרי

אודות עורך הדין

נסיון ומוניטין
עו"ד אורן בושרי מתמחה בנזיקין ורשלנות רפואית עם מוניטין בכל הערכאות, לרבות נצחונות משפטיים בבית המשפט העליון ובבית הדין הארצי לעבודה.
No votes yet.
Please wait...