רשלנות רפואית בניתוח פלסטי

רשלנות בניתוח פלסטי

רשלנות בניתוח פלסטי קלה יותר להוכחה. לרב מדובר בניתוחים שאינם מצילי חיים, וניתן להתכונן אליהם בזמן ראוי. לכן חובת גילוי הסיכונים המוטלת על הרופא רחבה ביותר והיא כוללת גם סיכונים נדירים. לכן, גם בלי להוכיח רשלנות (!) ורק אם לא סופק מידע מהותי התביעה תתקבל. מקצתה או במלואה. 
אם נוכיח שהמטופל לא היה נכנס לניתוח אם מה שצריך להיות מוסבר, היה מוסבר, התביעה תתקבל במלואה. כמובן שאם הרופא התרשל בעצם ביצוע הניתוח, בשיטת הניתוח, או בהתאמת סוג הניתוח כי אז התביעה תתקבל במלואה ללא קשר להסברים. 

כוויות לאחר הסרת שיער בלייזר

כוויות לאחר הסרת שיער בלייזר הם עדות לרשלנות רפואית פר אקסלנס. הנתבעות מתגוננות ללא חשש ואולם תמיד טענותיהן נדחות. בראש ובראשונה הן נתלות בטופס ההסכמה עליו חתם המטופל אבל טופס ההסכמה אינו מהווה הגנה הרמטית במקרה של רשלנות. 

דליפת שתל סיליקון

דליפת שתל סיליקון סיכון מוכרת בניתוחי שחזור חזה. דליפה של השתל גורמת להצטברות של סיליקון בבלוטות הלימפה.

מקרה ראשון:
מוכר פסק דין של אשה שטענה כי שתל הסיליקון, שנבחר עבורה אינו תואם לשתל המקורי. שלא נמסר לה מידע נדרש באשר לסוג השתלים הקיימים וזה המתאים להשתלה בגופה. היו סוגי שתלים באותה עת עם יתרונות וחסרונות לכל אחד מהם, שונים בהתאמתם לשדה המשוחזר ובהשתלבות לצד השד הימני הטבעי. תביעתה התקבלה, אבל היא לא הצליחה להוכיח קשר סיבתי כי אילו ידעה על סוג השתל שנבחר עבורה, לא הייתה מסכימה לניתוח, ועל כן, פוצתה בסה”כ רק בסכום של 35,000 ₪.

מקרה שני:
חתמה על הטפסים שהוגשו לה על ידי הרופא המרדים ולא על ידי המנתח, בלא שתדע מה כתוב בהם, ובלא שקיבלה הסבר כלשהו. תוך כדי הניתוח, פקע אחד מגושי השומן שהוזרקו בניתוח הקודם, ותוכנו נשפך לתוך שדה הניתוח. התפתח בשד זיהום, חלק מהפטמה והעטרה עברו נמק, ופטמותיה לא היו בגובה זהה. היא נותרה עם 20% נכות צלקתית ו-5% נכות נפשית. התברר שמשך הזמן שהוקדש לתובעת בקליניקה לפני הניתוח היה אפסי. בתיק הרפואי אף לא היו תיעוד לאיך טופל הזיהום, אם בכלל נלקחה תרבית, ובאיזה מינון ניתנה אנטיביוטיקה. נפסק לה סכום נטו של 320,856 ₪ בהם 230,000 ₪ בגין כאב וסבל ופגיעה באוטונומיה.

5/5
דילוג לתוכן
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/orendin/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/orendin/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/orendin/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110