רשלנות בניתוח פלסטי

רשלנות בניתוח פלסטי קלה יותר להוכחה. לרב מדובר בניתוחים אלקטיביים, שאינם דחופים, אינם מצילי חיים, וניתן להתכונן אליהם בזמן ראוי. חובת גילוי הסיכונים המוטלת על הרופא בניתוח אלקטיבי שאינו דחוף רחבה ביותר והיא כוללת גם סיכונים נדירים. לכן, גם בלי להוכיח רשלנות, אם לא סופק מידע מהותי התביעה תתקבל. מקצתה או במלואה.  

אם ממילא היה המטופל נכנס לניתוח, גם אם היו ניתנים ההסברים הנדרשים:
התביעה תתקבל במקצתה
אם הוכיח המטופל כי לא היה נכנס לניתוח אם מה שצריך להיות מוסבר, היה מוסבר:
התביעה תתקבל במלואה

כמובן שאם הרופא התרשל בעצם ביצוע הניתוח, בשיטת הניתוח, או בהתאמת סוג הניתוח כי אז התביעה תתקבל במלואה ללא קשר לשאלות העזר הללו. 

כוויות לאחר הסרת שיער בלייזר

כוויות לאחר הסרת שיער בלייזר הם עדות לרשלנות רפואית פר אקסלנס. הנתבעות מתגוננות ללא חשש ואולם תמיד טענותיהן נדחות. בראש ובראשונה הן נתלות בטופס ההסכמה עליו חתם המטופל. מה נטען אנחנו?

טופס הסכמה

כנגד החתימה יש לטעון כי לא תמיד הוא כולל נזקי כוויות לצמיתות. הטופס מתייחס בדר״כ רק לכתמי פיגמנטציה שיחלפו תוך ימים אחדים.

טכנאי ולא רופא

שלישית, יש לטעון כי הטיפול לא ניתן על ידי רופא אלא אדם נטול הכרה רפואית.

היפוך הנטל

שנית, יש לטעון כי פקודת הנזיקין מעבירה את הנטל במקרה של כוויה להוכיח שלא היתה רשלנות,

טסט

בדר"כ יש לטעון כי לא בוצע טסט לפני תחילת טיפול.

דליפת שתל סיליקון

דליפת שתל סיליקון סיכון מוכרת בניתוחי שחזור חזה. דליפה של השתל גורמת להצטברות של סיליקון בבלוטות הלימפה ומכאן הצורך הטיפולי עד כדי כריתה  של בלוטות הלימפה,  מצב הצבירה הנוזלי של הסיליקון מקשה אף הוא. בשתלים עבים סכנת הדליפה כבר קטנה יותר אבל לא כולם משתמשים בהם. נותרה פתוחה שאלת היות השתלים מסרטנים ושאלת ההתאמה של השתל.

מוכר פסק דין של אשה שטענה כי שתל הסיליקון, שנבחר עבורה אינו תואם לשתל המקורי. היא טענה שלא נמסר לה מידע נדרש באשר לסוג השתלים הקיימים וזה המתאים להשתלה בגופה. היו סוגי שתלים באותה עת עם יתרונות וחסרונות לכל אחד מהם, שונים בהתאמתם לשדה המשוחזר ובהשתלבות לצד השד הימני הטבעי. תביעתה התקבלה, אבל היא לא הצליחה להוכיח קשר סיבתי כי אילו ידעה על סוג השתל שנבחר עבורה, לא הייתה מסכימה לניתוח, ועל כן, פוצתה בסה"כ בסכום של 35,000 ₪.

רשלנות רפואית בניתוח פלסטי

רשלנות רפואית בניתוח פלסטי

אורן בושרי, עו"ד

תביעה

מרינה נסימה נ' ד"ר פלדמן ג'ורג וכירורגיה אסתטיקה ולייזר בע"מ. מרינה עברה בלטביה ניתוח של שאיבת שומן מירכיה והזרקתם לשדיה שהשאירו אותה עם שקעים בירכיה. היא הגיעה לקליניקה והתקבלה לשיחה על ידי ד"ר בנט. זה הציע לבצע בנוסף לניתוח תיקון השקעים בירכיים, גם ניתוח מתקן להגדלה והרמת שדיה. רק בהיותה לבושה כבר בבגדי הניתוח, התברר לה שהמנתח הוא ד"ר פלמן ולא ד"ר בנט. היא חתמה על הטפסים שהוגשו לה על ידי הרופא המרדים ולא על ידי המנתח, בלא שתדע מה כתוב בהם, ובלא שקיבלה הסבר כלשהו. תוך כדי הניתוח, פקע אחד מגושי השומן שהוזרקו בניתוח הקודם, ותוכנו נשפך לתוך שדה הניתוח. התפתח בשד זיהום, חלק מהפטמה והעטרה עברו נמק, וצלקת הניתוח נפערה. הפצע הניתוחי הגליד בצורה מכוערת, ונותרה צלקת רחבה ומכוערת על שדה השמאלי. כמו כן, פטמותיה לא היו בגובה זהה. היא נותרה עם 20% נכות צלקתית ו-5% נכות נפשית.

פסק הדין

התברר שמשך הזמן שהוקדש לתובעת בקליניקה לפני הניתוח היה אפסי. עובדת הקליניקה שעברה בעצמה ניתוח מתקן בשדיה, הדגימה את שדיה ללקוחות. בתיק הרפואי אף לא היו תיעוד לאיך טופל הזיהום, אם בכלל נלקחה תרבית, ובאיזה מינון ניתנה אנטיביוטיקה. נפסק לה סכום נטו של 320,856 ₪ בהם 230,000 ₪ בגין כאב וסבל ופגיעה באוטונומיה.
התביעה התקבלה
No votes yet.
Please wait...