אחוזי נכות

קרע במיניסקוס מקנה 10% אחוזי נכות. אחוז הנכות יגדל אם קיימת בנוסף גם הגבלה בתנועות. 

רק אם הנפגע יעבור בדיקת אמ אר איי, הוא עשוי לגלות נזק לרקמות רכות כמו קרע במיניסקוס – אותה רקמה אופקית שנמצאת בתוך מפרק הברך (ראה בתמונה). ממצא זה מקנה לבדו אחוזי נכות גם בלי אבחנה של הגבלה בתנועות. 

כלומר, אדם יכול לרוץ מרתון ולהיות בעל נכות. 
מנגד, תקנות הביטוח הלאומי כ"כ ארכאיות שהן קובעות שאם בוצע ניתוח להוצאת המניסקוס אז הנכות לכאורה מתבטלת. התקנות משנת 1964, עוד בטרם נודעה חשיבות המניסקוס בייצוב הברך. רבים מהרופאים ההגונים נוטים להתעלם ממנה, אבל לא תמיד מתמנה רופא הגון.

קרע במניסקוס

קרע במיניסקוס

אורן בושרי, עו"ד

תביעה

תביעה תעלה ספקות מהצד שכנגד. מומחים של הביטוח הלאומי וחב' הביטוח מעדיפים להעלות ספקות באשר להיות הקרע במיניסקוס טראומטי. ״הקרע״ ניווני, הם יטענו. הם אוהבים לצטט מתוך מאמר לפיו קרע במניסקוס בגילאים 50-60 ומעלה מהווה חלק מהתמונה הכוללת של השינויים הניוונים בגוף. לכן, הם יטענו, הממצא באמ אר איי לא מעיד בהכרח כי הקרע הוא טראומטי.

מה עושים? צריך להתכונן כראוי לטענה זו. במסגרת זו ניתן להפנות לברך הפגועה, שם לא קיימת פגיעה, ולבקש להסיק מסקנה, וכן לשוב ולהצביע על החבלה עצמה כמעלה את הסיכון שהקרע אינו ניווני.

קרע במיניסקוס אחרי תאונת דרכים

בתיקי תאונות דרכים הנפגע לא יכול להציג חוות דעת מומחה מטעמו, ומומחה מטעם ביהמ״ש הוא שיבדוק את הנפגע ויגיש מסקנותיו. כאשר יעמדו לרשותו ממצאים אובייקטיביים שעלו בהדמיה, למומחה יהיה קל יותר לפסוק זכאות לאחוזי נכות. מנגד, אם בפני המומחה לא יוצג אמ אר איי עם קרע במיניסקוס, ספק רב אם הוא עצמו יפנה אליהן.

פיצוי

בתרגום לשקלים, 10% נכות מקנים כ-250,000 לנפגע תאונת דרכים צעיר בתחילת דרכו המקצועית. 0% נכות שווים פחות מ-10% מכך. מה אנו למדים מכך? שאם קיים חשד לקרע במיניסקוס כדאי לחזור לקופת החולים לדרוש מהרופא גם הפנייה לאמ אר איי. נפגע ברך עם רגישות ונפיחות, יעבור צילום רנטגן שיתפרש תקין ויגרום לחשוב כי אין כל נזק. קרע במיניסקוס לא יכול להתגלות בצילום רנטגן כזה. בבדיקה אולי יתגלה הקרע. כאשר עורך הדין לא מעמיד נפגע תאונת דרכים על חשיבות בדיקה נדרשת, והכאב ממשיך ואף מתגבר לאחר השגת פשרה בתביעה, עלול אותו אדם למצוא את עצמו מול שוקת שבורה. הפיצוי שהתקבל מבטל את האפשרות לתביעה חוזרת במקרה של החמרה, וכאשר צץ לפתע, אחרי שנים, הממצא שהיה נוכח עוד קודם, מתעוררת בעיה. נפגע ברך עם רגישות ונפיחות, יעבור צילום רנטגן שיתפרש כתקין ויטעה לחשוב שהברך בריאה. רק בבדיקת MRI תתקבל וודאות לקרע במיניסקוס. 

 

עורך דין נזיקין בחדרה

המשרד

מוטו
המשרד נוסד לפני 18 שנים והוא מונה עו"ד בכיר אחד כך שהמלאכה המשפטית מתבצעת על ידי עורך הדין עמו הלקוח נפגש. באופן זה, התיק לא "מתגלגל" לעו"ד זוטר או מתמחה.
כרטיס ביקור עורך דין נזיקין

כרטיס ביקור

פרסטיז'
עו"ד אורן בושרי שימש כפרשן משפטי של YNET ועיתון הארץ באירועי נזיקין מתוקשרים, בפרשת דודו טופז, דליפת הגז ובפרשת המוקש ברמה"ג. ברדיו שימש פרשן בתחנת 103FM.
אורן בושרי

אודות עורך הדין

נסיון ומוניטין
עו"ד אורן בושרי מתמחה בנזיקין ורשלנות רפואית עם מוניטין בכל הערכאות, לרבות נצחונות משפטיים בבית המשפט העליון ובבית הדין הארצי לעבודה.
No votes yet.
Please wait...