פיברומיאלגיהפיברומיאלגיה ומוקש אחד בולט

פיברומיאלגיה מסתירה כמה גורמים. אחד מהם הוא טראומה. כיד להוכיח קשר לתאונה אחרונהיש להגיש חוות דעת של מומחה בתחום הראומטולוגיה. המוקש: אם בין מועד התאונה לבין מועד האבחון חולף זמן ולא נרשמו בתיק הרפואי תסמינים מתאימים עלולה להיווצר בעיה של הוכחה. מכאן שכדאי שיהיה רישום ומוקדם.

חבלה בצוואר - נטל קל יותר להוכחה

חבלת צוואר מסוג צליפת שוט נחשבת טריגר ברור יותר. פיברומיאלגיה לאחר פגיעה בצוואר שכיחה פי 13 מאשר לאחר חבלה בגפיים תחתונות ועובדה זו יכולה לחזק הטענה לקשר.

פיברומיאלגיה לאחר תאונת דרכים

בתאונת דרכים אין זכות להגיש חוות דעת וביהמ״ש ממנה מומחה משלו, לא נדיב בהכרח.

מה עושים אם המומחה לא מכיר בקשר בשל הזמן שחלף מהתאונה ועד לאבחון?

בת.א. 18403/98 לרנר חיה נ' כהן אילנה ואח' התקבלה תביעה אחר אבחון שבחלוף כשנתיים וחצי לאחר התאונה. בת.א. 358/03 וגנר נ' מגדל בחלוף שנתיים ממועד תאונת דרכים.

בעניין ת.א. (שלום ק"ג) 950/04 עופרה כהן נ' סורוקה נדון עניינה של אחות בבית החולים שהחליקה בשל רטיבות, ואובחנה כשנה וחצי לאחר התאונה. נקבע קשר סיבתי בין החבלה להתפתחות התסמונת.

פיצויים

הכרה בפיברומיאלגיה היא רק שלב ראשון. השלב השני הוא חתירה לקבל אחוזי נכות. הפיצוי הכספי שיתקבל תלוי גם בהערכת חומרת המחלה באחוזי הנכות. גם את ההערכה הזו מבצע מומחה בתחום הראומטולוגיה. 

 

קנאביס רפואי

ההכרה בקשר שבין התאונה לפרוץ המחלה תאפשר לתבוע החזר של הוצאות רפואיות, בהם קנאביס רפואי שעלותו מאות שקלים בחודש.

קנאביס רפואי

כך יתווסף לתביעה סכום שהוא היוון של כל התשלומים העתידיים שתוציאה התובעת בעבור קנאביס כל ימי חייה. מדובר בתוספת משמעותית לתביעה.
דילוג לתוכן