סרטן המעי הגס עם גרורות

סרטן המעי הגס עם גרורות מעצם השלב בו אותר כבר מהווה נורת אזהרה ראשונה לקיומה של רשלנות רפואית.

אבחון מאוחר של סרטן המעי הגס

מעבר לסכנת תמותה, גם הטיפול אז יהיה אגרסיבי. אפילו בדרך של ניתוח לכריתת גרורות מהכבד ומהריאות, ניתוחים שחולים ללא גרורות וללא אבחון מאוחר של סרטן המעי הגס לא יצטרכו כלל. 

שאלה משפטית חשובה

על כן, איחור באבחון מעורר שאלה משפטית חשובה: האם היה על רופא קופת החולים להפנות עוד קודם לבדיקת קולונוסקופיה? בדיקה כזו יכולה הייתה לאבחן סרטן מבעוד מועד ולהציל את המטופל. 

גרורות בכבד, בחלל הבטן ובריאות

לא כל אבחון מאוחר יקים זכות לתביעה. חולה שלא ביקר אצל רופא לא יוכל לבוא בטענות אלא לעצמו. אבל מטופל שביקר והתלונן ברציפות על כאבי בטן תחתונה יכול. התעלמות הרופא מתסמינים היא שתביא ל”פספוס” הגידול. זה ימשיך ויגדל, ישלח גרורות (בדר”כ לכבד לחלל הבטן ולריאות) והמטופל ימצא עצמו בסכנת מוות מוחשית. 

הקשר בין קוליטיס לבין סרטן המעי הגס

רשלנות רפואית באבחון סרטן המעי הגס רלבנטית במיוחד לחולי קוליטיס. אותה דלקת במעי הגס הנמשכת מעל 10 שנים דורשת מעקב מתמשך מפני סרטן. אצל חולים אלה הסיכון לפתח גידולים ממאירים במערכת העיכול מכפיל את עצמו כל עשור.

סרטן המעי הגס עם גרורות

חסימת מעיים

איחור באבחון חסימת מעיים נפוץ אף הוא בתביעות רשלנות רפואית. חסימת מעיים דורשת טיפול דחוף, אך היא מתגלה רק אם מתבצעת בדיקת הדמיה ובשל רשלנות (או משיקולים כלכליים) זו אינה מתבצעת.

נקב במעי הגס

נקב במעי הגס הוא אולי הסיבוך המוכר בתחום רשלנות רפואית גסטרולוגיה. מדוע? כי הסימנים הקליניים אולי יופיעו רק לאחרי זמן מרגע הבדיקה הגסטרולוגית ועל הרופא להורות על מעקב, מה שלא תמיד קורה. בכל מצב של נזק שהחמיר, ההמלצה היא לבדוק היתכנות של רשלנות רפואית.

5/5
דילוג לתוכן
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/orendin/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/orendin/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/orendin/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110