• ירושלים 28, חדרה | הארבעה 28, ת״א
  • 052-5299-555

סרטן המעי הגס עם גרורותאיחור באבחון סרטן המעי הגס עם גרורות מחזיר אותנו לדיון בשאלה האם היה על קופת החולים להפנות לבדיקת קולונוסקופיה. בדיקה כזו יכולה הייתה לזהות את סרטן המעי הגס מבעוד מועד. שם מוצאים פוליפים, שמהם יתפתח סרטן.

אבחון מאוחר

שהרי נטען כי להבדיל מהחולים שזוהו מוקדם, הטיפול לחולי סרטן המעי הגס עם גרורות, הוא שונה ואגרסיבי. חולי סרטן מעי גרורתי יטופלו אגרסיבית יותר לרבות בדרך של ניתוח לכריתת גרורות מהכבד ומהריאות, ניתוחים שחולים ללא גרורות לא יצטרכו כלל. 

גרורות בכבד, בחלל הבטן ובריאות

לא כל אבחון מאוחר יחזיק תביעה. חולה שלא מבקר אצל רופא לא יוכל לבוא בטענות אלא לעצמו. אבל מטופל שביקר והתלונן יכול בהחלט. התעלמות הרופא מתסמינים היא שתביא ל”פספוס” הגידול שימשיך ויגדל שישלח גרורות (בדר”כ בכבד בחלל הבטן ובריאות) והמטופל ימצא עצמו בסכנת מוות מוחשית. למעשה, סרטן המעי הגס עם גרורות לכשעצמו, יהווה נורת אזהרה ראשונה לקיומה של רשלנות רפואית.

קוליטיס

  • רשלנות רפואית באבחון סרטן המעי הגס רלבנטית במיוחד לחולי קוליטיס. אותה דלקת במעי הגס הנמשכת מעל 10 שנים דורשת מעקב מתמשך מפני סרטן. זאת, משום שאצל חולים אלה הסיכון לפתח גידולים ממאירים במערכת העיכול מכפיל את עצמו כל עשור.

חסימת מעיים

  • איחור באבחון חסימת מעיים נפוץ אף הוא בתביעות רשלנות רפואית. חסימת מעיים דורשת טיפול דחוף, אך היא מתגלה רק אם מתבצעת בדיקת הדמיה ובשל רשלנות (או משיקולים כלכליים) זו אינה מתבצעת.

נקב במעי הגס

  • נקב במעי הגס הוא אולי הסיבוך המוכר בתחום הרשלנות רפואית גסטרולוגיה. מדוע? כי הסימנים הקליניים אולי יופיעו רק לאחרי זמן ועל הרופא להורות על מעקב מה שלא תמיד קורה. בכל מצב של נזק מחמיר, ההמלצה היא לבדוק הטיפול משפטית.
דילוג לתוכן