• ירושלים 28, חדרה | הארבעה 28, ת״א
  • 052-5299-555

סרטן הלע, הגרון והאףנזופרינקס

סרטן בתוך לע האף (נאזופארינקס – nasopharynx) מתפספס בתלונות על אטימות באזניים, לחץ או צרידות. רופא סביר יבדוק יבלות, גוש או אודם בגרון אבל גם  סרטן אורו-פרינקס או סרטן בבסיס הלשון.

רופא שאינו משקיע 20 שניות בבדיקת גרון לאיתור סימן לגידול הוא רופא רשלן. אחרת, הגידול ימשיך ויגדל, ישלח גרורות, הגידול לא יוסר, ונק’ האל תחזור תוחמץ.

מחלת מקצוע

מחלת סרטן בנזופרינקס הוכרה כמחלת מקצוע במקרה של עבודת רבת שנים
אצל מכונאי רכב. הוא עבד שבע שנים לערך טרם כבוחן רישוי משעה 8:00 בבוקר עד 16:30 בערך, שישה ימים בשבוע עד שהתגלתה אצלו מחלת סרטן הנזופרינקס (לוע האף). הוא טען שמחלתו מנשימה יומיומית של גזי פליטה ורעלים ותביעתו הוכרה.

הקשר שבין סרטן חלל הפה למין אוראלי

וירוס פפילומה, הנוכח אצל האשה ומועבר באמצעות מין אוראלי לגבר, מגדיל את הסיכון לסרטן בחלל הפה אצל בן הזוג. כך גם התוודה השחקן מייקל דאגלס שלקה בסרטן זה. לכל והמודאגים, אוסיף ואומר כי זמן הקינון של המחלה הוא כנראה של 20 שנה בממוצע.

איחור באבחון גידול בתעלת השמע

רשלנות רפואית אחרת של מומחה אף אוזן גרון יכולה להיות קשורה גם ל”פספוס” גידול שיושב בתעלת השמיעה, אחד התיקים הראשונים של המשרד שלנו.

ייתכן והגילוי המאוחר קשור בפענוח שגוי של בדיקת שמיעה או בדיקת ברא. באין אבחון, הגידול ממשיך לגדול, ויש לערוך בירור מדיקו-לגאלי ולשקול הגשת תביעה כנגד הרופא.

בשוואנומה וסטיבולרית, הסימפטומים הם בד”כ ירידה בשמיעה באוזן אחת וטנטון (צפצופים באוזניים) – תלונות נפוצות הממסכות אבחנה.

סרטן הלע
דילוג לתוכן