רשלנות רפואית / א.א.ג

סרטן הלע, הגרון והאף צריך לחפש בהישמע תלונות ספציפיות. רופא אף אוזן גרון סביר, ינסה לאתר סרטן בתוך לע האף (נאזופארינקס – nasopharynx)  כשהחולה מתלונן על אטימות באזניים, או לחץ.

צרידות וסרטן

אותו הדבר עם תלונה על צרידות. רופא סביר יבדוק יבלות, גוש או אודם בגרון אבל באבחנה מבדלת יחפש סרטן אורו-פרינקס או סרטן בבסיס הלשון. פספוס אבחון קריטי, עלול להוביל למוות, ורופא שאינו משקיע 20 שניות בבדיקת גרון לאיתור סימן לגידול הוא רופא רשלן. מדוע? כי הימנעות מבדיקה, תביא למצב שהגידול ימשיך ויגדל, ישלח גרורות, הגידול לא יוסר, ונק' האל תחזור תוחמץ.

רשלנות רפואית של מומחה אף אוזן גרון

רשלנות רפואית של מומחה אף אוזן גרון יכולה להיות קשורה גם ל"פספוס" גידול שיושב על תעלת השמיעה. ייתכן והמחדל שבאי אבחון קשור בפענוח שגוי של בדיקת שמיעה או בדיקת ברא. בדיקת BERA משמשת גם לבירור קיומו של גידול הלוחץ על עצב השמיעה. באין אבחון, הגידול ממשיך לגדול, כבר לא ניתן להקרינו או לנתח אותו, וכך הגידול גדל, ועלול להביא לאיבוד מוחלט של יכולת השמיעה. התוצאה ההרסנית הזו אינה קשורה רק בגידול, כי אם גם ברשלנות. לכן ההמלצה המשפטית היא לפתוח בבירור מדיקו-לגאלי ולשקול הגשת תביעה כנגד הרופא.

סרטן הגרון

סרטן הלע, הגרון והאף

אורן בושרי, עו"ד

רופא סביר גם לא יוותר על אנמנזה ויתחקר את הפציינט לגבי בת זוגו. הוא יעשה זאת משום שוירוס פפילומה, הנוכח אצל האשה ומועבר באמצעות מין אוראלי, יגביר לאין שיעור, את הסיכון לסרטן בחלל הפה אצל בן זוגה. כך גם התוודה השחקן מייקל דאגלס שלקה בסרטן זה. לכל הדואגים והמודאגים, אוסיף ואומר כי זמן הקינון של המחלה הוא כנראה של 20 שנה בממוצע.

No votes yet.
Please wait...