מה עושים אחרי תאונת דרכים?

תוכן עניינים

תוך כמה זמן צריך לדווח על תאונה?

כדאי שלא לדווח לפני התייעצות עם עו”ד. ראשית מפני חשש שמא המשטרה תגיש כתב אישום על גרימת תאונה. שנית, כי תיק המשטרה יהיה גלוי לעיון חב׳ הביטוח בהמשך.

האם כדאי לדווח למשטרה?

כדאי לדווח למשטרה על תאונת דרכים אבל לא לפני התייעצות. מדוע?
א. כי חובה ע״פ חוק לדווח. 
ב. כי המשטרה תסייע בתיעוד וגביית ראיות.

למשל, אם הנהג המעורב בורח מזירת התאונה וקיים קושי לאתרו. המשטרה מסייעת גם בפגיעות הולכי רגל. בתיקים אלו חב’ הביטוח חוששות מביום תאונה. בתאונות “פח בפח” קיימים סימני נזק אבל עם הולכי רגל זה לא תמיד כך. אם המשטרה חוקרת יהיה תיק משטרה ומלוא העדויות שבו יגרום להן לשלם.

לדיווח למשטרה אונלייןhttps://www.gov.il/he/service/traffic-accident-notice

מה עושים אחרי תאונת דרכים קלה?

מה עושים אחרי תאונת דרכים קלה? תאונה קלה היא טריקית. הבדיקה בבית חולים שטחית למדי בדר”כ והנפגע יטעה לחשוב שהכל בסדר. זו טעות. כדאי להמשיך לקופת החולים. שם קיימת אפשרות לקבל הדמיה מעמיקה יותר. כדאי להתעקש. 

בבית החולים לא מפנים לסי טי אחרי תאונה קלה בדר”כ. אצל נפגע צוואר למשל, שיחזור לקופת החולים וידרוש סי טי צוואר אולי יתגלה בלט דיסק שיגדיל במישרין את סכום הפיצוי. נפגע בברך יעבור בדר”כ רק צילום רנטגן שאם יתפרש כתקין יטעה לחשוב שהברך בריאה. אם יופנה לאמ אר איי, בדיקה יקרה ומעמיקה יותר, הוא עשוי לגלות קרע במניסקוס או קרע ברצועות הברך שיגדילו  את הפיצוי. כך גם קרע בגיד: זה מאובחן רק בבדיקת US.

אלו פרטים לוקחים בזמן תאונה?

כמה זמן אחרי תאונה אפשר לתבוע?

עורכי דין רבים יספרו על מנהג של הגשת תביעה לאחר שנה כי אז המצב הרפואי מתגבש, אבל ניתן להגיש גם הרבה קודם כי קיים זמן דגירה בביהמ”ש עד שהתיק רואה למעשה שופט. כאמור לביטוח לאומי לפני שנה.

האם מסוכן להתפשר מוקדם?

האם מסוכן להתפשר מוקדם? התשובה היא שכן, יכול להיות. כי אם הכאב ימשיך ויתגבר לאחר סילוק התיק בפשרה, ורק לאחרי כן התגלה הממצא הרפואי, שהיה קיים עוד קודם, תתעורר בעיה.

תוך כמה זמן צריך לדווח לביטוח על התאונה?

לדווח לביטוח על התאונה כדאי מוקדם ככל האפשר, תוך ימים, ורק לאחר היוועצות עם עו”ד. גם אם הודעתם באיחור חב’ הביטוח לא בקלות תתנער מכיסוי רק כי לא הודעתם בזמן. גם אם זה כתוב בפוליסה.

כשהתאונה היא בדרך לעבודה, במהלכה או בחזרה ממנה

תאונה בדרך לעבודה מאפשרת לפנות לביטוח לאומי ולקבל גם מהם פיצוי. זאת תביעה מקבילה לתביעה את המבטחת בביטוח חובה. פניה לתשלום משכורת (דמי פגיעה) כדאית מיד. פניה גם לקביעת נכות על ידי ועדה עלולה ליצור מכשול בתביעה מול המבטחת כי הקביעה של הוועדה – עם הרופאים הלא תמיד נדיבים שלה – מחייבת גם בתביעה מול חב’ הביטוח. על כן, בכל מקרה כדאי לבדוק מול עו”ד כדי להגיע למסקנה היכן כדאי להתחיל. בביטוח לאומי או בבית משפט.

מה עושים אחרי תאונת דרכים
דילוג לתוכן
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/orendin/public_html/wp-includes/functions.php on line 4673

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/orendin/public_html/wp-includes/functions.php on line 4673

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/orendin/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110