• ירושלים 28, חדרה | הארבעה 28, ת״א
  • 052-5299-555

דימום אפידורלידימום אפידורלי מתאר מצב שבו דם מצטבר מעבר לקרום המח [״אפידורלי״ מלשון: אפי – מעל ; דורלי – קרום העוטף את המוח]. הנזק התוצאתי של הדימום עלול להיות בלתי הפיך. דם מצטבר בפרק זמן קצר ילחץ על אונת הרקה, על גזע המוח ועל העצב הראשי וללא ניקוז עלול לגרום לנזק מהותי כמו שיתוק פלג גוף ומוות.  

רשלנות רפואית

לחץ תוך גולגולתי גורם לירידה במצב ההכרה והתדרדרות בתפקוד מערכת הנשימה והלב כך שאין סיבה לרופאים ל״פספס״ אבחנה של דימום אפידורלי.

אחוזי נכות

סיכויי ההישרדות וגובה הנכות תלויים במהירות הטיפול שניתן. אחוזי הנכות הרפואית בתחום הנוירולוגי יהיו בין 10% ל20% כשלא נותר נזק קשה במיוחד. נזק עצבי/ שיתוק או חולשה יקנו נכות גבוהה בהרבה. כאשר קיימת השפעה על כושר העבודה, הנכות התפקודית תגדל.  

נותרו רק מעט כאבי ראש? ניתן לקבוע בגינם נכות של 10%. מבחינה משפטית אלה יגררו סכום פיצוי ראוי. אדם שנותר סובל מהפרעות בשווי משקל, מכאבי ראש, והפרעות בריכוז הסובל מתסמונת מוחית אורגנית קלה אפילו יזכה לאחוזי נכות במישור הנוירו-פסיכיאטרי. 

בפגיעות ראש מומלץ תמיד לטעון כי הפגיעה ממשית ופונקציונלית והנכות התפקודית גבוהה מהנכות הרפואית, שכן התקנות מ-1964 לא צפו את סביבת העבודה של היום הדורשת ריכוז של 12 שעות ברציפות.

דילוג לתוכן