גידול נזופרינקס

נזופרינקס

גידול בתוך לע האף (נאזופארינקס – nasopharynx) מתפספס בתלונות. גם כשהתלונות הן של אטימות באזניים, לחץ או צרידות. אמנם רופא סביר יבדוק יבלות, גוש או אודם בגרון אבל גם סרטן אורו-פרינקס או סרטן בבסיס הלשון.

רופא שאינו משקיע 20 שניות בבדיקת גרון מתרשל. אחרת, הגידול, אם קיים, ימשיך ויגדל, ישלח גרורות, לא יוסר, ונק’ האל תחזור תוחמץ.

מחלת מקצוע

גידול בנזופרינקס (לע האף) הוכר כמחלת מקצוע במקרה של עבודת רבת שנים של מכונאי רכב. הוא עבד שבע שנים לערך טרם מחלתו כבוחן רישוי. שעות העבודה היו משעה 8:00 בבוקר עד 16:30 בערך, שישה ימים בשבוע. הוא טען שמחלתו מנשימה יומיומית של גזי פליטה ורעלים ותביעתו הוכרה.

הקשר שבין סרטן חלל הפה למין אוראלי

וירוס פפילומה, הנוכח אצל האשה ומועבר באמצעות מין אוראלי לגבר, מגדיל את הסיכון לסרטן בחלל הפה אצל בן הזוג. כך גם התוודה השחקן מייקל דאגלס שלקה בסרטן זה. לכל המודאגים, זמן הקינון של המחלה הוא כנראה של 20 שנה בממוצע.

שוואנומה וסטיבולרית

רשלנות רפואית אחרת של מומחה אף אוזן גרון יכולה להיות קשורה גם ל”פספוס” גידול שיושב בתעלת השמיעה. זה היה אחד התיקים הראשונים של המשרד שלנו שגם נגמר בפיצוי.

ייתכן והגילוי המאוחר קשור בפענוח שגוי של בדיקת שמיעה או בדיקת ברא. באין אבחון, הגידול ממשיך לגדול, ויש לערוך בירור מדיקו-לגאלי ולשקול הגשת תביעה כנגד הרופא.

בשוואנומה וסטיבולרית, הסימפטומים הם בד”כ ירידה בשמיעה באוזן אחת וטנטון (צפצופים באוזניים) – תלונות נפוצות הממסכות אבחנה.

גידול נזופרינקס
5/5
דילוג לתוכן