גידול בראש

תביעה בגין איחור באבחון גידול בראש

תביעה בגין איחור באבחון גידול בראש חזרה ומילאה את דפי הפסיקה. בעיקר בגלל התעלמות מתסמינים. התסמין הכי שכיח לגידול בראש, הוא כאב ראש: בעיה לכשעצמה בהתחשב בעובדה שזהו סימפטום מוכר ונפוץ גם ללא תהליך גידולי.  

כאב אופייני לגידול בראש

סימנים

בגלל לחץ תוך גולגולתי שיוצר הגידול יהיו סימנים. רופא המשפחה, רופא הילדים, נוירולוג או רופא עיניים צריכים לחשוב בכיוון של גידול לכל רמז ללחץ שכזה. ואז להפנות לבדיקת ניקור מותני המגלה את מידת הלחץ התוך גולגולתי. היעדר אבחנה (וטיפול), כשנק’ האל חזור הוחמצה, כשהגידול כבר לא בר טיפול, תצמיח כנראה עילה לתביעה.

חוות דעת רפואית של אונקולוג או נוירוכירורג

כיצד נתקדם לתביעה? נפנה לאונקולוג או לנוירוכירורג בכדי לקבל ממנו חוות הדעת. הן לעניין היכולת לאבחן מוקדם והן ביחס לסיכויי ההחלמה לו היה הגידול מאובחן נכונה. משרדינו עובד עם ד״ר זיגמונד רוטמן, ד״ר אדלמן, וד״ר גילבורד (נוירו-כירורג ילדים). 

גידול בראש אצל ילדים

כאבי ראש אצל ילדים הם תמרור אזהרה מהבהב. זאת כי ילדים לא משליכים בעיותיהם על הראש אלא בדר״כ ״על הבטן״. אם הם מתלוננים על כאב ראש, אז יהיו המה כאבי ראש אמיתיים. כמו אצל מבוגרים, גם אצל ילדים יופיעו תסמינים שיאפיינו לחץ תוך־גולגולתי מוגבר. וגם הידרוצפלוס – עודף נוזלים מוחי שנוצר משום שהגידול פוגע בניקוז התקין של המח. 

ילד עם פרכוסים, ללא סיפור משפחתי של אפילפסיה, ללא גורם אחר לפרכוסים כמו חום, או שימוש בתרופה חריגה, חייב להיבדק. הוא חייב לעבור בירור הדמייתי מיידי לשלילת גידול מוחי. 

כשהגידול לא מאובחן באיחור של מס׳ חודשים, הרי שמימדיו כבר גדולים. אז כבר אי אפשר לבצע כריתה שלמה של התהליך (ובהנחה שמקומו של הגידול והגישה לאיזור איננה קשה במיוחד). חלילה, כפועל יוצא, הילד/ה נותר במצב נוירולוגי רע יותר ועם סיכויי שרידות נמוכים. 

כאבי ראש אצל ילדים הם תמרור אזהרה מהבהב כי ילדים לא משליכים בעיותיהם על הראש אלא בדר״כ ״על הבטן״.

אורן בושרי, עו״ד
5/5
דילוג לתוכן