בלט דיסק כתוצאה מתאונת דרכיםבלט דיסק כתוצאה מתאונת דרכים יוביל לפיצוי גבוה יותר ביחס לפיצוי בתיק עם רישום סתמי אודות כאבי גב לאחר תאונה. 

כאבי גב אחרי תאונה

אם ביקור במיון, רישום של כאבי גב ומעט טיפולי פיזיותרפיה יובילו לפיצוי של 12,000 ש"ח, ממצא של בלט דיסק אחרי סי טי או אמ אר איי, כבר יוביל לפיצוי של כ-20,000 ש"ח גם אם לא נקבעו אחוזי נכות ולעשרות ומאות אלפי שקלים אם נקבעו אחוזי נכות. 

10% נכות

אם נקבעים אחוזי נכות אז כבר מדובר בפיצוי שיכול להגיע למאות אלפי שקלים.
 סטטיסטית, ניתן לומר שרב אחוזי הנכות הנקבעים עומדים על 10%.

הבעיה

הבעיה שממצא של בלט דיסק לא מחייב קביעה של אחוזי נכות. מבחינת אורטופדים, אחוזי נכות נקבעים רק כאשר נמצאת הגבלה בתנועות עמוד השדרה. מנסיון ניתן לומר שתשובה בחיוב על השאלות הללו תגרור סימפטיה מצד אלה שקובעים:  

-האם קיימת הגבלה בתנועות?
-האם בוצע ניתוח?
-האם קיימת בנוסף גם פגיעה נוירולוגית לעצב סמוך?
-האם באמ אר איי נכתב "בלט דיסק לוחץ על השק הדוראלי" או "נושק לשק התקאלי"? השק הוא רקמה העוטפת את העצבים.

הפתרון:

הפתרון הוא להדגיש את הפגיעה הנוירולוגית, אם קיימת. שיתוק, חולשה, רגישות, זרמים, נימלולים וכיו"ב מזכים באחוז נכות בגינה.

רדיקולופתיה / radiculopathy

על כן כדאי שנהיה מטופלים אצל נוירולוג ולבקש הפניה לאי אמ ג'י. אם הבדיקה תגלה רדיקולופתיה נוכל להוכיח כך את הפגיעה הנוירולוגי. ביהמ"ש אז כבר יהיה חייב למנות נוירולוג. 
פרק אחוזי הנכות בתחום הנוירולוגי נדיב יותר: פגיעה נוירולוגית קלה תקנה 10% נכות וכזו ה"מקרינה" לפלג גוף דומינננטי 20%. 

בלט דיסק לאחר תאונה

חישוב הפיצויים בנזקי גוף

נזקי גוף נאמדים בעין משפטית בראש ובראשונה לפי פרמטר אחוזי נכות. אלה פקטור מכריע בפסיקת פיצויים. בתאונת דרכים, ביהמ"ש ממנה מומחה ובדר"כ חב' הביטוח משלמת את שכרו. קרא עוד..

המשמעות של אחוזי הנכות בכסף

כאשר לא נקבעת נכות, יוערך סכום הפיצוי סביב 25,000 ש"ח-50,000 ש"ח. זהו סכום נמוך משמעותית מנכות של 10% שם הפיצוי כבר יגיע למאות אלפי שקלים. הסכום כמובן תלוי בשכר, בגיל עד הפרישה ובנתונים משתנים רבים.
קרא עוד

נכות נוירולוגית ואורטופדית

בבג"צ 1634/04 בן ציון פנקס נ' בית הדין ואח' נקבע שאפשר וצריך לפסוק נכות בגין שני הליקויים גם יחד – נכות נוירולוגית לצד נכות אורתופדית.
דילוג לתוכן